Do systému čakáreň sa za pár hodín zaregistrovalo vyše 60-tisíc záujemcov o očkovanie

  • Spravodajstvo
  • 18. marca 2021, 07:35

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) spoločne s ministerstvom zdravotníctva a rezortom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie včera na poludnie sprístupnili novú možnosť registrácie na očkovanie, takzvanú čakáreň. Už do 16:00 bolo v systéme zaregistrovaných vyše 60-tisíc záujemcov o očkovanie. Informovala o tom Veronika Bauch, hovorkyňa NCZI.

(Autor: vakcinacia.nczisk.sk)

Nový registračný formulár je už súčasťou stránky korona.gov.sk. Záujemcovia o očkovanie si v prvom kroku vyberú, ku ktorej priorizovanej skupine patria, či už sú to zdravotníci, zamestnanci zariadení sociálnych služieb či majú vek nad 60 rokov. V prvom kroku vyplnia aj svoje osobné údaje a telefónne číslo. V ďalších krokoch si žiadatelia môžu vybrať najbližšie vakcinačné centrá a termín očkovania. Termíny očkovania v tejto chvíli ešte nie sú sprístupnené a každý žiadateľ sa tak v najbližších dňoch registruje automaticky do čakárne.

Po registrácii príde žiadateľovi SMS správa a mail s potvrdením registrácie a s PIN kódom, ktorý bude žiadateľovi slúžiť v prípade, ak bude chcieť zmeniť svoj termín očkovania. NCZI bude žiadateľa informovať o pridelenom termíne a mieste očkovania najneskôr 48 hodín pred samotnou vakcináciou. Druhý termín vakcinácie bude žiadateľovi pridelený automaticky a do rovnakého vakcinačného centra, ako pri prvej vakcinácii.

Čakáreň mala byť pôvodne spustená v pondelok 15. marca. Ako vysvetlil riaditeľ NCZI Róbert Suja, vzhľadom na obsadenosť termínov na očkovanie nebolo nevyhnutné ju spustiť. Hlavným princípom nového systému je, že rýchlosť pri registrovaní už nebude zohrávať žiadnu rolu. Záujemcovia o očkovanie sa prihlásia do čakárne, zvoliť si budú môcť aj vakcinačné miesta. Následne, keď sa uvoľnia vakcíny, alebo príde nová dodávka, ľuďom priradia termíny podľa veku. Kapacita čakárne bude na úrovni 750-tisíc prihlásení za hodinu. Nový systém by už teda skolabovať nemal.

(SITA)

23 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor