Hasiči: Nehoda a požiar počas týždňa, víkend však patril výjazdom k sporákom

Piešťanskí hasiči minulý týždeň zasahovali pri dopravnej nehode, ale aj pri požiari suchého porastu. Dovedna mali päť výjazdov, pričom dva spájal spoločný menovateľ – jedlo.

Dopravná nehoda medzi Piešťanmi a Drahovcami načas uzavrela cestu v oboch smeroch. (Autor: OR HaZZ Piešťany)

V utorok 9. marca krátko pred jedenástou vyrážali štyria hasiči k dopravnej nehode na ceste z Piešťan do Drahoviec. Išlo o zrážku troch áut značiek Opel Corsa, Škoda Octavia a Volkswagen Polo. Cesta bola neprejazdná, pričom jedna zranená osoba, pravdepodobne so zlomeninami a poškodením chrbtice, ležala pri aute, keďže ešte pred príchodom hasičov sa ju ľuďom podarilo vytiahnuť. Ďalší účastník mal ľahké zranenia a dvaja členovia posádky tretieho vozidla vyviazli bez zranení. Hasiči osobám poskytli predlekársku pomoc a odovzdali ich zdravotníkom. Očistili komunikáciu, vykonali protipožiarne opatrenia a zamedzili úniku prevádzkových kvapalín.

Ešte v ten istý deň podvečer boli hasiči privolaní na Krajinskú cestu v Piešťanoch, kde obyvatelia uvádzali, že na treťom a štvrtom poschodí cítia plyn. Priestory vyvetrali, a tak hasiči po príchode prekontrolovali chodby i merače – s negatívnym výsledkom. Na miesto tiež dorazili policajti a pracovník poruchovej služby SPP, ktorý priestory premeral, rovnako však únik nepotvrdil. Obyvateľov poučili o ďalšom postupe pri úniku plynu.

Vo štvrtok 11. marca štyria hasiči vyrážali k požiaru suchého porastu na Priemyselnej ulici v Piešťanoch. Keď prišli na miesto, zistili, že ide o požiar kríkov a porastu pri ceste s rozlohou asi 8×40 metrov. Na jeho likvidáciu použili vysokotlakový prúd.

V sobotu 13. marca po 13. hodine popoludní hasičom nahlásili, že z bytu vo Veľkých Kostoľanoch sa dymí, pričom vnútri mal byť človek. Na mieste sa už nachádzali policajti a tamojší dobrovoľní hasiči. Príslušníci zistili, že dym pochádza zo spálenej stravy v rúre a obyvateľ doma nie je. Hasiči priestor odvetrali a odovzdali ho kostolianskej DHZ-ke.

Posledný minulotýždňový výjazd, rovnako v znamení zabudnutej stravy, mali hasiči v noci z nedele na pondelok. Po jednej hodine ráno ich privolali na Ulicu E. F. Scherera v Piešťanoch, kde mali pomôcť pri otváraní bytu. Zdravotníci totiž na mieste ošetrovali tamojšieho obyvateľa, ktorý vypadol z okna na prvom poschodí a tvrdil, že na sporáku má variace sa jedlo. Kým hasiči dorazili, zdravotníci obyvateľa odviezli na ošetrenie, a tak ich k správnemu bytu navigovala suseda. Dnu vošli cez otvorené okno pomocou rebríka. Zvnútra otvorili vchodové dvere policajtom, aby spoločne byt prekontrolovali. Zistili však, že na sporáku žiadne jedlo nie je.

116 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila