Oslávenkyňu Moravcovú potešili výkony zverencov i vnučky Karolínky

Počas plaveckých pretekov Veľká cena Slovenska oslávila narodeniny trénerka ŠPK Kúpele Piešťany, Darina Moravcová. Darček v podobe výborných výkonov jej nedali len jej plaveckí zverenci, ale aj vnučka Karolína spoza oceánu.

Darina Moravcová dostala k narodeninám kyticu od prezidenta SPF Ivana Šuleka. (Autor: SPF)

„Moje narodeniny už veľmi neprežívam, ale veľmi pekný darček som dostala od mojej vnučky, ktorá sa stala majsterkou Texasu na 50 metrov voľný spôsob v kategórii desaťročných. Bola to veľká radosť, pretože sme to nečakali. V tejto ťažkej dobe, keď sa málo trénuje, spravila Karolínka dokonca aj osobné rekordy, čo nás veľmi potešilo,“ povedala v rozhovore pre web Slovenskej plaveckej federácie (SPF) oslávenkyňa, ktorú krásnou kyticou v Šamoríne potešil prezident SPF Ivan Šulek.

Piešťanskí plavci tradične patrili na pretekoch k najlepším a zverenci legendárnu trénerku a mamu najúspešnejšej slovenskej plavkyne v histórii Martiny Moravcovej takisto potešili skvelými výsledkami. „Mali sme veľmi úspešné preteky. Dvaja naši pretekári splnili limity na majstrovstvá Európy a sú veľmi blízko k majstrovstvám sveta juniorov. Filip Lányi navyše vytvoril slovenský rekord, takže si myslím, že pre náš klub sú to veľké úspechy,“ doplnila spokojná Darina Moravcová.

162 Shares

Najnovšie správy

Posledný júnový štvrtok podvečer spozorovali požiar stohu slamy s rozlohou asi 1800 metrov štvorcových pri poľnohospodárskom družstve v Dolnom Lopašove.
  • 01.07.2022, 11:53
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. júla 2022
Meniny má Berta, zajtra Miloslav