Oslávenkyňu Moravcovú potešili výkony zverencov i vnučky Karolínky

Počas plaveckých pretekov Veľká cena Slovenska oslávila narodeniny trénerka ŠPK Kúpele Piešťany, Darina Moravcová. Darček v podobe výborných výkonov jej nedali len jej plaveckí zverenci, ale aj vnučka Karolína spoza oceánu.

Darina Moravcová dostala k narodeninám kyticu od prezidenta SPF Ivana Šuleka. (Autor: SPF)

„Moje narodeniny už veľmi neprežívam, ale veľmi pekný darček som dostala od mojej vnučky, ktorá sa stala majsterkou Texasu na 50 metrov voľný spôsob v kategórii desaťročných. Bola to veľká radosť, pretože sme to nečakali. V tejto ťažkej dobe, keď sa málo trénuje, spravila Karolínka dokonca aj osobné rekordy, čo nás veľmi potešilo,“ povedala v rozhovore pre web Slovenskej plaveckej federácie (SPF) oslávenkyňa, ktorú krásnou kyticou v Šamoríne potešil prezident SPF Ivan Šulek.

Piešťanskí plavci tradične patrili na pretekoch k najlepším a zverenci legendárnu trénerku a mamu najúspešnejšej slovenskej plavkyne v histórii Martiny Moravcovej takisto potešili skvelými výsledkami. „Mali sme veľmi úspešné preteky. Dvaja naši pretekári splnili limity na majstrovstvá Európy a sú veľmi blízko k majstrovstvám sveta juniorov. Filip Lányi navyše vytvoril slovenský rekord, takže si myslím, že pre náš klub sú to veľké úspechy,“ doplnila spokojná Darina Moravcová.

162 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila