Z parkoviska na val kultúrnejšie

Veľké parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch slúži mnohým obyvateľom a návštevníkom mesta ako odstavisko automobilov v čase, keď sa rozhodnú vyraziť na prechádzku okolo Váhu, na Kúpeľný ostrov, prípadne si vybehnú kúpiť obed do niektorej z prevádzok situovaných na Nábreží I. Krasku. Na val sa doteraz dostávali po schodoch a improvizovanom blatistom prechode, no dnes sa už pri vychádzaní na hrádzu zo schodov nemusia obávať, že by si zvrtli členok či zašpinili topánky.

Pri chodníku na Nábreží I. Krasku vyrástlo nové napojenie schodov. (Autor: am)

Mesto postavilo medzi chodníkom na vale a schodmi vedúcimi z parkoviska „pri Perle“ krátky chodník, ktorý nahradil doterajší trávnik a vyšliapanú blatovú cestičku. Namiesto hrboľov sa tam nachádza nová rovná zámková dlažba.

Takýmito malými realizáciami mesto pomaly mení svoj vizuál na estetickejší. I naoko drobné aktivity majú svoj význam pre obyvateľov i návštevníkov a môžu pomôcť k pozitívnejšiemu vnímaniu okolia.

596 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián