Policajná akcia pri Piešťanoch zameraná aj na pandemické opatrenia

Diaľničná polícia vykonala dnes spoločnú akciu v doprave spojenú s dodržiavaním pandemických opatrení. Vodiči boli v smere na Piešťany postupne prenosným značením odkláňaní na odpočívadlo. Tam si ich preverili nielen policajti ale aj pracovníci Národnej diaľničnej spoločnosti. Počas 3 hodín skontrolovali celkom 154 osôb. Drvivá väčšina jazdila podľa predpisov.

ilustračný obrázok (Autor: FB polícia)

Prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť sa podarilo iba 6 vodičom. Najvyššiu rýchlosť namerali policajti vodičovi, ktorý išiel na aute 189 km/h. Dvaja vodiči použili diaľnicu bez zakúpenej diaľničnej známky a v jednom prípade policajti uložili pokutu osobe, ktorá sa nevedela preukázať potvrdením o negatívnom teste.

Situácia v doprave je zatiaľ na cestách Trnavského kraja, oproti minulému roku, priaznivejšia. „Veríme, že nejde o krátkodobý stav a tento trend si spoločne udržíme čo najdlhšie,“ informuje policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

164 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo