Trnavský samosprávny kraj opäť dofinancuje piešťanské letisko sumou 200-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj poskytne spoločnosti Letisko Piešťany ďalšiu dotáciu vo výške 200-tisíc eur. Peniaze sú podľa zmluvy určené na úlohy vo verejnom záujme, ako je udržanie prevádzkyschopnosti a rozvoj letiska, zabezpečenie osobnej aj nákladnej dopravy, rozvoj cestovného ruchu a podpora podnikania a zamestnanosti. Letisková spoločnosť dlhodobo nie je schopná hospodáriť bez dotácií, trnavská župa ju dotuje každoročne.

(Autor: rs)

V predchádzajúcom volebnom období Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany. Pod tlakom vedenia mesta Piešťany a mohutnej občianskej iniciatívy napokon k tomu nedošlo. Záchranu a „rozlietanie“ regionálneho letiska v kúpeľnom meste sľuboval pred krajskými voľbami v roku 2017 terajší župan Jozef Viskupič. Letisko Piešťany získalo v roku 2019 charterové lety do turisticky vyhľadávanách lokalít v Turecku a Egypte. Vďaka tomu sa mu podarilo zvýšiť počet cestujúcich z niekoľkých stoviek v roku 2018 na viac ako 10-tisíc. Úsilie o vyrovnané hospodárenie spoločnosti pribrzdila koronakríza.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Letisko Piešťany mesto Piešťany a ministerstvo dopravy. Letisko už celé roky zápasí s malým záujmom o jeho služby.

(SITA)

86 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich