Trnavský samosprávny kraj opäť dofinancuje piešťanské letisko sumou 200-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj poskytne spoločnosti Letisko Piešťany ďalšiu dotáciu vo výške 200-tisíc eur. Peniaze sú podľa zmluvy určené na úlohy vo verejnom záujme, ako je udržanie prevádzkyschopnosti a rozvoj letiska, zabezpečenie osobnej aj nákladnej dopravy, rozvoj cestovného ruchu a podpora podnikania a zamestnanosti. Letisková spoločnosť dlhodobo nie je schopná hospodáriť bez dotácií, trnavská župa ju dotuje každoročne.

(Autor: rs)

V predchádzajúcom volebnom období Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany. Pod tlakom vedenia mesta Piešťany a mohutnej občianskej iniciatívy napokon k tomu nedošlo. Záchranu a „rozlietanie“ regionálneho letiska v kúpeľnom meste sľuboval pred krajskými voľbami v roku 2017 terajší župan Jozef Viskupič. Letisko Piešťany získalo v roku 2019 charterové lety do turisticky vyhľadávanách lokalít v Turecku a Egypte. Vďaka tomu sa mu podarilo zvýšiť počet cestujúcich z niekoľkých stoviek v roku 2018 na viac ako 10-tisíc. Úsilie o vyrovnané hospodárenie spoločnosti pribrzdila koronakríza.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Letisko Piešťany mesto Piešťany a ministerstvo dopravy. Letisko už celé roky zápasí s malým záujmom o jeho služby.

(SITA)

86 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián