Trnavský samosprávny kraj plánuje dať do poriadku najhoršie mosty

  • Kraj
  • 3. marca 2021, 09:44

Kraj má v správe 382 mostov, viac ako 80 z nich je v zlom až havarijnom stave. Na zásadnú rekonštrukciu mosta v Hlohovci aktuálne hľadá vo verejnom obstarávaní zhotoviteľa.

Takto má vyzerať nové premostenie v Hlohovci. Zdroj: TTSK

Trnavský samosprávny kraj chce opraviť všetky mosty v zlom, veľmi zlom alebo havarijnom technickom stave. Kraj má v správe viac ako 380 mostov, väčšina z nich je na cestách III. triedy. Až 22 percent mostov je podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča podľa sedemstupňovej stupnice v zlom až havarijnom stave.

V súčasnosti kraj hľadá zhotoviteľa zásadnej rekonštrukcie mosta cez rieku Váh v Hlohovci s predpokladanými nákladmi takmer 5 miliónov eur. Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja si zároveň objednala diagnostiku viacerých ďalších mostov, aby bolo možné poškodenia a poruchy odstraňovať čo najskôr. Najnovšie vykonala diagnostiku šesťdesiatročného mosta v obci Horné Orešany v okrese Trnava, ktorý bol zaradený do piatej kategórie

Mosty sú podľa ich technického stavu rozdelené na sedem kategórií. Najlepšou je prvá kategória, tam patria bezchybné mosty, do druhej sú zaradené veľmi dobré, do tretej dobré a do štvrtej uspokojivé mosty. V piatej kategórii sú mosty so zlým technickým stavom, v šiestej mosty s veľmi zlým technickým stavom a v siedmej s havarijným stavom.

SITA

18 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich