Zbierka ôsmich poviedok Nezvyklá země

  • Knihy
  • 28. februára 2021, 09:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Argo)

Jhumpa Lahiriová je americká spisovateľka bengálskeho pôvodu. Za literárny debut, román Tlumočník nemocí (vyšiel v českom preklade), získala Pulitzerovu cenu. Vo vydavateľstve Argo vyšla zbierka ôsmich poviedok Nezvyklá země. Hrdinovia a hrdinky poviedok sú pre svojich rodičov už deťmi Ameriky, pre Američanov len Indovia, sú akoby večnými cudzincami, balansujúcimi medzi hodnotami rodičov a Amerikou, ktorá pre nich predstavuje úspech.

Autorka kombinuje univerzálne a exotické a ponúka témy ako milostný život, vzťahy medzi rodičmi a deťmi, štúdium na vysokej škole, materstvo, kariéra, rodinný život. Zvlášť sa venuje inštitútu dohodnutého manželstva. Lahiriová píše nádherné príbehy – komorné rodinné drámy, v ktorých možno badať vplyv A. P. Čechova, autorkinho literárneho obľúbenca.

Ivana Papcunová

1 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich