Čajky prekrapivo zakopli v Šamoríne

Piešťanské Čajky sa po viac než dvojtýždňovej prestávke do nadstavbovej časti ženskej extraligy nevrátili úspešne. Čajky prekvapivo zaváhali na palubovke Šamorína, kde v sobotu prehrali o 7 bodov 65:72 a pripísali si tak prvú prehru v nadstavbovej časti.

Súboj reprezentantiek Natália Martišková s Timeou Sujovou. (Autor: Laco Duračka)

Čajky nastúpili bez zranenej Tadić a Dovčíkovej a počas zápasu sa im zranila aj Páleníková. Premiéru v drese Piešťan si odkrútila nová posila Samantha MacKay.

Najbližšie sa Čajky predstavia v sobotu 27. februára na palubovke MBK Ružomberok.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 72:65 (15:14, 29:28, 47:39)

Šamorín: Sujová 28 / 5 trojek, Horvátová 15, Marcová 12, Šeligová 10, Vail 2 (J. Lelkes 3, Oštádalová 2, Bábiková, Burianová, B. Lelkes). Tréner: A. Diósi.

Piešťanské Čajky: Miletić 25, Hamilton-Carter 11, Hašková 6, Martišková 6, Páleníková 1 (MacKay 13, Sailerová 3, Kozáková, Krajčovičová, Vandlíková). Trénerka: L. Krč-Turbová.

TH: 11/8 – 16/12. Trojky: 10 – 3. Fauly: 16 – 20. Rozhodovali: Margala, Macura, Hudec. Štvrtiny: 15:14, 14:14, 18:11, 25:26.

Martin Sýkora, asistent trénerky Piešťanských Čajok: „Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu a treba vyzdvihnúť výkon reprezentantky Sujovej. My sme si touto prehrou skomplikovali boj o čo najlepšiu východiskovú pozíciu do play-off. Máme však pred sebou ešte dve stretnutia v nadstabovej časti, ktoré musíme zvládnuť.“