Podvody v mene Microsoftu pokračujú: Ľudí už obrali o desaťtisíce eur

  • Krimi / Kraj / Piešťany / Región
  • 17. februára 2021, 14:45

Policajti prijali za posledné týždne viacero oznámení od ľudí, ktorých podvodníci obrali o desaťtisíce eur. Len v Trnave a okolí polícia eviduje najmenej 15 takýchto prípadov

pixabay.com

Trnavskí policajti prijali za posledné týždne viacero oznámení od ľudí, keď ich podvodníci obrali o desaťtisíce eur. Podvodníci sa v anglickom jazyku predstavia ako skutoční pracovníci technickej podpory Microsoftu.

Pozor: Microsoft nikdy nekontaktuje svojich zákazníkov ako prvý, kontakt môže vyvolať ako prvý len užívateľ, nie spoločnosť.

TAKTO VÁS OBERÚ O PENIAZE

Obetiam predstierajú pomoc pri technickej podpore softvéru. Od osoby postupne vylákajú vzdialený prístup do počítača, citlivé údaje k platobným kartám- číslo karty, PIN číslo, požiadajú o zaslanie kópie občianskeho preukazu. Podvodníci vďaka tomu prístup skutočne získajú aj takto na diaľku a obsah počítača zablokujú. Bez vedomia a súhlasu obete dochádza k prevodu peňazí. Poškodení to zistia, a keďže podvody takéhoto rozsahu sa v mnohých prípadoch uskutočňujú zo zahraničia, vzdialenosť a legislatíva cudzích krajín značne limituje možnosti policajného zboru, ako by mohol pomôcť podvedeným občanom. Šanca na získanie ukradnutých finančných prostriedkov naspäť je tak minimálna.

Toto je hlas a komunikácia jedného z nich: https://www.facebook.com/watch/?v=1143798299369220

Polícia upozorňuje ľudí, aby:

  • s osobami, ktoré sa predstavia ako pracovníci Microsoft, nekomunikovali
  • neposkytovali informácie o sebe (čísla účtov, čísla kariet, občiansky preukaz)
  • nepovolili osobám vzdialený prístup do svojho počítača, telefónu
  • neposielali peniaze.

Aj počas pandemických opatrení si môžete ísť servisovať svoj počítač.

Polícia SR

6 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich