Po cyklomagistrále z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom počas minulého roka prešlo viac ako 88-tisíc ľudí

Najobľúbenejšou cyklotrasou v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) je podľa údajov z umiestnených sčítačov úsek medzi Trenčínom a Nemšovou. Ako informovala Barbora Jánošková z tlačového oddelenia Úradu TSK, po 11-kilometrovom úseku, ktorý je súčasťou cezhraničného projektu s mestom Brumov-Bylnice, prešlo od jeho májového otvorenia takmer 192-tisíc ľudí.

(Autor: TSK)

Trenčianky samosprávny kraj monitoruje frekvenciu cyklistov aj na dvoch z trojice otvorených úsekov Vážskej cyklomagistrály, ktorá by po dokončení mala prechádzať naprieč celým krajom. „Sčítač na prvom úseku Vážskej cyklomagistrály z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom počas celého roka zaznamenal viac ako 88-tisíc ľudí. Na úseku medzi Púchovom a Nosickou priehradou bol prístroj nainštalovaný 23. októbra, napriek tomu za dva mesiace napočítal viac ako 26-tisíc užívateľov,“ uviedla Jánošková.

Foto: TSK

Sčítač cyklistov umiestnili aj na najnovšom úseku cyklomagistrály medzi Trenčínom a Novým Mestom na Váhom, ktorý dokončili na jeseň. Vydržal tam však len niekoľko dní, keďže neznámy páchateľ ho v decembri odpílil a ukradol.

Pripojenie Piešťan cyklotrasou na túto už dva roky používanú cyklomagistrálu je zo strany trnavskej župy stále len vo fáze prísľubu.

(SITA)/pror

56 Shares

Najnovšie správy

Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. marca 2023
Meniny má Alena, zajtra Soňa