Podoby džezu

  • Hudba / Rádio Piešťany
  • 14. februára 2021, 13:48

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, prečo ste sa dali očkovať? Pretože chcem byť zdravý a chcem, aby sa zastavilo šírenie vírusu… Dá sa na danú otázku odpovedať inak? Je to už rok odvtedy, čo sa v Európe objavili prvé prípady novej, dovtedy neznámej nákazy. Prešla prvá vlna, užili sme si uvoľnenie, aby prišla druhá vlna, ničivejšia než tá predošlá.


Jano Babič (Autor: red)

Už sme sa niečo o nepriateľovi dozvedeli, ale aj tak napáchal nenapraviteľné škody. Nenapraviteľné, pretože zomreli ľudia. Každý jeden zbytočne stratený život je nezmyselná strata. Zdá sa však, že ani tieto skutočnosti nevyvolali dostatok zodpovednosti a ohľaduplnosti. Rúška sú pre nás obmedzovanie osobnej slobody a aj pri samozrejmých úkonoch k ochrane zdravia a životov sa dovolávame dobrovoľnosti.

Namiesto toho hľadáme vinníka a nepriateľa, ktorý nám ubližuje. Samozrejme, ako býva dobrým zvykom, zaťať hneď na kraji lesa a ten, kto je najbližšie, je ten správny nepriateľ. Bez zváženia a uvedomenia si dôsledkov robíme z našej pohodlnosti politický problém. V spoločnosti nastáva nebezpečný rozkol nie na základe názoru a diskusie, ale nespokojnosť plodí bezdôvodnú nenávisť. Byť zdravý a zastaviť pandémiu je naliehavá úloha všetkých bez rozdielu. Ak toto nebude prioritou, potom je svetlo nádeje veľmi slabé a stále veľmi ďaleko…

Podoby džezu na svätého Valentína budú o láske. O láske v džeze. Hudba je dokonalý prostriedok pre vyjadrenie pocitov a to sa práve k láske náramne hodí! Americký džezový saxofonista Nathan Davis by oslávil deväťdesiat rokov, aktuality a informácie o džezovom dianí nebudú chýbať. Ešte stále je možné prihlásiť do ankety Esprit 2020 o najlepší slovenský džezový album roka. Prebieha aj hlasovanie odbornej poroty ankety Radio Heads 2020. V hre je devätnásť vydarených albumov a posúdenie bude určite veľmi tesné. Aj jeho výsledky sa dozvieme v našej relácii.

Podoby džezu na Rádiu Piešťany vysielame v nedeľu o 20. hodine a ich kompletnú reprízu si môžete vypočuť v stredu o 20:00. Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

1 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor