Mrazy pokračujú, pustite psov a mačky aspoň na noc do domu

Meteorologická predpoveď aj naďalej udáva celodenné mrazy, pričom v noci má teplota klesnúť až pod mínus 10 stupňov. Vonku žijúce zvieratá majú mať prístup do zateplených priestorov, netreba zabúdať ani na pravidelné dopĺňanie tekutín.

Tohto psíka zachránila Sloboda zvierat. Foto: FB Sloboda zvierat

Sloboda zvierat upozorňuje, že vyhláška o ochrane spoločenských zvierat (283/2020 Z.z.) ukladá majiteľom povinnosť zabezpečiť pre svojho miláčika ochranu proti nepriazni počasia, najmä pred dažďom, mrazom, a podobne. Je to aktuálne i v týchto dňoch, kedy na Slovensko dorazili celodenné mrazy.

Organizácia radí, že majitelia by mali umožniť psom a mačkám ukryť sa pred mrazmi v dome, resp. pri chove vonku zabezpečiť odizolovanú búdu, prípadne domček s podlahou a stenami z troch strán. Príbytok zateplíte aj slamou, ktorá drží sucho a teplo, z textílií používajte nanajvýš flis a nie materiály, ktoré vlhnú. Pomôcť môžu aj vyhrievacie podložky.

V mrazivom čase treba aj výdatnejšie kŕmiť a pravidelne nahrádzať zmrznutú vodu čerstvou vlažnou, keďže sneh nie je vhodný, lebo zvieratá dehydratuje.

Psov bez búdy hláste na príslušnú Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu, kontakty nájdete TU.

119 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich