Keď ľuďom chýba kultúra

Obyvatelia, turisti i pravidelní návštevníci vnímajú Piešťany často aj ako mesto kultúrnych podujatí. Tých bolo v minulom roku pre koronavírusovú pandémiu len minimum oproti tomu, koľko ich býva v bežných rokoch najmä v letných mesiacoch. No vyzerá to tak, že kultúra je komodita, ktorá už niektorým ľuďom v Piešťanoch skutočne veľmi chýba.

Stoličky pred Hudobným pavilónom skončili ležiac na zemi. (Autor: odkazprestarostu.sk)

Ktosi vyjadril nespokojnosť s jej absenciou veľmi špecifickým spôsobom – „prekotil“ niekoľko radov stoličiek pred Hudobným pavilónom v mestskom parku. Skutok evidujú aj mestskí policajti. „Mestskej polícii je poškodenie stoličiek pri Kursalone známe, eviduje a vyšetruje ho ako priestupok proti majetku. Páchateľa sa zistiť doposiaľ nepodarilo,“ informoval zástupca náčelníka Vladimír Jopek.

V tomto prípade nie je jasné, či človeku chýbala samotná kultúra a rád by si zašiel na niektorý z obľúbených koncertov, alebo sa mu nedostalo skôr kultúry v zmysle vychovania. Prevracaním stoličiek sa akurát poškodí mestský majetok, ale podujatia sa pri súčasnej epidemiologickej situácii zázrakom konať nezačnú.

812 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom detskej knihy, Európskym dňom akcií za práva migrantov a Svetovým…
  • 02.04.2023, 02:36
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. apríla 2023
Meniny má Zita, zajtra Richard