Bývalá textilná fabrika vo Vrbovom je na predaj

Objekt bývalého podniku Bodet & Horst vo Vrbovom je na predaj. Ide tak zrejme o poslednú fázu života firmy, ktorá patrila medzi svetových hráčov vo výrobe pletených poťahov na matrace. Na Slovensko prišla spolu s desiatkami ďalších investorov v čase vlády Mikuláša Dzurindu. V roku 2005 odkúpila časť krachujúceho textilného podniku Trikota vo Vrbovom a rozbehla tu výrobu poťahov.

Niekdajšia vrbovská Trikota, neskôr Bodet & Horst, je na predaj. (Autor: u9.sk )

Prácu v závode našli najmä prepustené šičky z bývalého štátneho podniku, v novej fabrike sa postupne zamestnalo až 370 ľudí. Minister hospodárstva Tomáš Malatinský a neskôr vláda Roberta Fica v roku 2010 odobrili pletiarom dotáciu 5,5 milióna eur na nákup strojov. Spoločnosť štátnu pomoc splatila v decembri 2017.

S rastom miezd začala firma pociťovať finančné problémy a v posledných rokoch svojej existencie sa čoraz viac zadlžovala. V roku 2017 vedenie spoločnosti premiestnilo časť výroby do Rumunska a následne vyhlásilo platobnú neschopnosť firmy.

V súčasnosti je objekt zaradený do dražby, termín však zatiaľ nie je zverejnený.

149 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor