V Hlohovci dostávajú seniori respirátory, v Leopoldove aj vitamíny

  • Kraj / Región
  • 11. februára 2021, 10:00

Respirátory FFP2, vitamíny alebo jednorazové rukavice rozdávajú samosprávy obyvateľom nad 65 rokov veku.

Pixabay.com

Mesto Hlohovec doručí každému obyvateľovi nad 65 rokov veku dva respirátory FFP2 bez výdychového ventilu. Spolu s nimi dostanú v obálke aj informačný leták o možnostiach registrácie seniorov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. V meste je podľa hovorkyne radnice Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej približne 4 300 ľudí, ktorí respirátory dostanú. Roznášať im ich budú vo štvrtok a v piatok zamestnanci mesta.

V susednom Leopoldove dostávajú seniori nad 65 rokov po päť kusov respirátorov FFP2 a k tomu trojmesačnú dávku vitamínu D. Nezaostávajú ani menšie obce, obec Vlčkovce v okrese Trnava pridala k respirátorom aj rúška a rukavice. Respirátory svojim starším občanom rozdávajú aj v Bučanoch, Šúrovciach, Bielom Kostole a niektorých ďalších obciach okresu Trnava. FFP2 masky bez výdychového ventilu poskytujú efektívnu ochranu pred koranavírusom, obzvlášť v uzavretých, málo vetraných a iných rizikových prostrediach.

Okresy Hlohovec a Trnava sú v rámci regionálneho COVID automatu v štvrtom stupni varovania, sú teda čierne.

SITA

311 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich