Podľa celonárodných kritérií covid automatu sú Piešťany čiernym okresom

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde platia regionálne opatrenia. Takto vyhodnotením epidemiologickej situácie boli okresy rozdelené do farebných fáz. Kým ešte do minulého týždňa bol piešťanský okres bordový (III. stupeň), podľa dnes zverejnených informácií sa okres Piešťany zaradil k najhorším okresom čiernym do IV. najhoršieho pásma. To znamená, že kým sa farba okresu späť aspoň do bordovej nezmení školy či škôlky musia ostať zatvorené i naďalej.

(Autor: MZ SR)

A na základe COVID AUTOMAT-u platí nasledovné:

Potvrdenie o negatívnom teste

Potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 (PCR alebo antigénový test), ktoré nie je staršie ako sedem dní, pre výnimky napr. do práce, je potrebné od pondelka vo všetkých okresoch okrem 13tich, ktoré sú bordové. Ak je to možné, mali by ste pracovať z domu.

Kto nepotrebuje potvrdenie o negatívnom teste

– Ak ste zaočkovaný obidvomi dávkami vakcíny a ubehlo už 14 dní od podania druhej dávky.

– Ak ste v uplynulých 90-tich dňoch prekonali ochorenie Covid-19.

Cesta do prírody

Potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 na cestu do prírody NEPOTREBUJETE v rámci okresu. Povolené budú aj cesty do prírody aj do iných okresov (nie však čiernych), avšak tu sa už budú musieť vedieť ľudia preukázať testom s negatívnym výsledkom. Potvrdenie o negatívnom teste nie je potrebný pri individuálnom športovaní.

Chaty a stretávanie sa s inými ľuďmi

Povolené sú len cesty do prírody, stretávanie sa s inými ľuďmi, ako sú členovia vašej domácnosti, je stále zakázané, z tohto dôvodu sú zakázané aj chaty.

Školy

V okresoch, ktoré sú v čiernej fáze, sa školy zatvoria, či neotvoria.

Zdroj: MZ SR

492 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 1. apríla 2023
Meniny má Hugo, zajtra Zita