Mesto Piešťany čiastočne otvára materské školy a školské kluby detí

  • Školy
  • 9. februára 2021, 13:52

Mesto Piešťany obnovuje prevádzku v materských školách a školských kluboch pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a pre deti tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Základné školy a ZUŠ pokračujú naďalej v dištančnom vzdelávaní. Vyplýva to z rozhodnutia primátora Piešťan Petra Jančoviča.

Ilustračné foto.

Regionálny hygienik Tomáš Hauko zmiernil pôvodne vydaný úplný zákaz otvorenia všetkých škôl v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. V najnovšom stanovisku ich otvorenie neodporúča, ale v prípade detí rodičov z kritickej infraštruktúry ponecháva rozhodnutie na zriaďovateľoch škôl.

Mesto Trnava sa podľa viceprimátorky Evy Nemčovskej pripravuje na otvorenie materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti pre menšie skupinky detí od pondelka 15. februára. K dispozícii by mali byť pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre, ale v čase dištančného vzdelávania podľa Nemčovskej aj pre deti pedagógov. Materské školy v Trnave pred ich zatvorením mali v skupine najviac 15 detí, školské kluby najviac päť detí.

SITA

16 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor