Seniorov v domove dôchodcov v Moravanoch nad Váhom už zaočkovali

V domove seniorov v Moravanoch nad Váhom sa starajú o 38 klientov. Z toho 33 sa vo štvrtok 4. februára podrobilo prvému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19.

(Autor: red)

Prvé očkovanie má za sebou aj personál. Ako prežívajú túto ťažkú koronavírusovú dobu nám objasnil riaditeľ zariadenia Martin Cifra. „Pravidelne klientov a zamestnancov testujeme. Vďaka disciplíne klientov a pochopeniu príbuzných môžeme konštatovať, že k tomuto momentu sme nemali žiadneho klienta chorého na COVID-19 a ani žiadne úmrtie na tento vírus,“ informoval nás riaditeľ zariadenia.

Pandémia však tvrdo zasiahla režim aj tohto zariadenia. Sú zakázané návštevy príbuzných, obmedzené hromadné aktivity klientov, je zvýšená hygiena a sanitácia priestorov. „Režim je stále veľmi prísny. Nepretržite prebieha dezinfekcia priestorov, používame germicídne žiariče, ionizátory. Dbáme na dôslednú dezinfekciu rúk a prekrytie dýchacích ciest. Popritom sa snažíme primeraným spôsobom aktivizovať klientov. Klientom a zamestnancom denne podávame vitamíny D, C a zinok,“ opísal situáciu v zariadení riaditeľ M. Cifra.

A ako dodal, aplikácia prvej vakcíny je malé svetielko nádeje. „Nesmieme poľaviť. Optimisticky veríme, že druhou vakcináciou si naši klienti posilnia imunitný systém a budú odolnejší voči vírusu COVID-19,“ vysvetlil riaditeľ zariadenia.

„Rad by som sa poďakoval námestníčke riaditeľa Nemocnice A. Wintera Piešťany, MUDr. Daniele Klepancovej a námestníkovi riaditeľa Ing. Jozefovi Gajdaríkovi za ústretovosť a flexibilitu pri príprave vakcinácie a za profesionálny a empatický prístup počas očkovania našich klientov. Poďakovanie patrí celému zdravotníckemu kolektívu výjazdového vakcinačného tímu za bezproblémový priebeh vakcinácie,“ doplnil Martin Cifra.

304 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor