V Trnavskom kraji sa na COVID-19 testuje v piatich okresoch

V Trnavskom kraji sa počas víkendu plošne testuje na COVID-19 v okresoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Trnava a Senica. Okresy Skalica a Piešťany dosiahli v prvom kole celoslovenského skríningu také výsledky, že testovanie opakovať nemusia. Mesto Piešťany napriek tomu otvorilo tri dočasné odberné miesta na dobrovoľné testovanie.

V piešťanskom kine Fontána sa testuje na objednávku. (Autor: pror)

Okres Dunajská Streda dosiahol v prvom kole skríningu najhoršie výsledky spomedzi všetkých okresov na Slovensku. Miera pozitívnych testov tu dosiahla 3,30 percenta, testovanie odhalilo aj veľké ohnisko nákazy v rómskej komunite na Kračanskej ulici v okresnom meste. Nad dve percentá pozitívnych testov zaznamenali aj v okresoch Hlohovec a Galanta, okresy Trnava a Senica mali po prvom kole skríningu nad jedno percento pozitívne testovaných.

Väčšina miest a obcí v Trnavskom kraji sústredila ďalšie testovanie na víkend. Po skúsenostiach z prvého kola skríningu ponúkla väčšina samospráv možnosť objednania sa na presný čas testovania. Veľmi dobre sa táto služba osvedčila vo väčších obciach pri Trnave, napríklad v Zelenči, Cíferi alebo v Suchej nad Parnou. Možnosť objednania sa na presný čas v tomto testovaní už ponúkla aj Trnava.

(SITA)

36 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor