Premiér zhodnotil skríningové testovanie. Piešťany sú pod celoštátnym priemerom.

„Za osem dní sa skríningového testovania zúčastnilo 2 588 578 ľudí, z čoho bolo 30 556 pozitívnych. Miera pozitivity na Slovensku tak dosiahla 1,18 %,“ informoval na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič. Podľa výsledkov predbežných výsledkov testovania, ktoré premiér zverejnil, miera pozitivity v okrese Piešťany dosiahla 0,81 %.

(Autor: FB Úrad vlády)

Najlepšie výsledky z testovania mali okresy Veľký Krtíš, Tvrdošín a Svidník. Najhorší je okres Topoľčany, Levice a Hlohovec, ktoré mali pozitivitu nad 2 %.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) povedal, že sa im podarilo určiť najviac zamorené okresy, čo im pomôže lepšie nastaviť kritériá a opatrenia. 

Ak chceme podľa ministra od 8. februára uvoľniť opatrenia a otvárať prevádzky či školy, je podľa neho opäť potrebné testovať, pretože Slovensko sa bude nachádzať v bordovej farbe. Tá síce znamená zlepšenie, nie však do takej miery, aby sa mohli rušiť opatrenia.

504 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav