Premiér zhodnotil skríningové testovanie. Piešťany sú pod celoštátnym priemerom.

„Za osem dní sa skríningového testovania zúčastnilo 2 588 578 ľudí, z čoho bolo 30 556 pozitívnych. Miera pozitivity na Slovensku tak dosiahla 1,18 %,“ informoval na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič. Podľa výsledkov predbežných výsledkov testovania, ktoré premiér zverejnil, miera pozitivity v okrese Piešťany dosiahla 0,81 %.

(Autor: FB Úrad vlády)

Najlepšie výsledky z testovania mali okresy Veľký Krtíš, Tvrdošín a Svidník. Najhorší je okres Topoľčany, Levice a Hlohovec, ktoré mali pozitivitu nad 2 %.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) povedal, že sa im podarilo určiť najviac zamorené okresy, čo im pomôže lepšie nastaviť kritériá a opatrenia. 

Ak chceme podľa ministra od 8. februára uvoľniť opatrenia a otvárať prevádzky či školy, je podľa neho opäť potrebné testovať, pretože Slovensko sa bude nachádzať v bordovej farbe. Tá síce znamená zlepšenie, nie však do takej miery, aby sa mohli rušiť opatrenia.

504 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela