Pohodové testovanie v piešťanskej Kanade v réžii Služieb mesta Piešťany

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 24. januára 2021, 13:16

Ukázalo sa, že ľudia, ktorí vsadili na nedeľu pri celomestskom piešťanskom testovaní, urobili dobre. Počasie im prialo, vonku sa dalo vydržať a čakať na výsledy skríningu aj bez čapice či rukavíc. Dáždniky, ktoré boli potrebné deň predtým mohli obyvatelia Piešťan nechať doma.


Tím, ktorý testoval v priestoroch mestskkého záhradníctva v piešťanskej Kanade dostal od obyvateľky pomyselnú jedničku s hviezdičkou. (Autor: vd)

„Ja som bola na testoch včera a môžem vám spokojne povedať, že taký milý kolektív, aký sa zišiel v piešťanskej Kanade v mestskom záhradníctve nám môžu závidieť. Aj samotný skríning bol do pohody, nebolestivý, každý deň ma môžu takto testovať,“ skonštatovala s úsmevom mladá Piešťanka.

Testovanie sme si vyskúšali na vlastnej koži, bolo do pohody. Foto (md)

Podobne ako v iných mestských zariadeniach, kde sa testovanie konalo, aj tu bolo v réžii organizácie, ktorá na Vrbovskej ceste sídli – teda v réžii Služieb mesta Piešťany. Testovalo sa vonku, pričom boli vytvorené dva koridory – jeden na vstup a druhý na výstup z testovacej zóny. Ľudí tu vítal príslušník Ozbrojených zložiek armády. Ak bolo niečo potrebné, k dispozícii boli pracovníci SMP na čele s riaditeľkou Hanou Dupkaničovou. Zdravotníčka pracovala jemne, ďalšia priebežne vyhodnocovala vzorky no a administratívu zabezpečovali ďalšie dve ženy, pre rúška nevieme presne povedať, či išlo o pracovníčky SMP alebo iné dobrovoľníčky.

Viera Dusíková

303 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči vyrážali minulý týždeň k šiestim výjazdom. Pomáhali nielen pri dopravných nehodách, ale hasili aj požiar suchej trávy a…
  • 09.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je utorok 9. marca. Tento deň je Dňom paniky. Meniny má Františka.
  • 09.03.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. marca 2021
Meniny má Františka, zajtra Branislav, Bruno