Na Banke zabezpečujú testovanie aj kreatívne dobrovoľníčky

Obyvatelia Banky prichádzajú počas tohto víkendu na testovanie do miestnej školskej telocvične. Harmonogram majú rozdelený podľa ulíc, a tak nečakajú v radoch, ale sa na odbernom mieste plynule striedajú.

Dobrovoľníčky na Banke. Foto: Viktor Vrábel (Bananský hlásnik)

Antigénové testovanie prebieha v obci Banka počas celého víkendu. Obyvatelia prichádzajú na odbery podľa vopred určeného harmonogramu, a tak nemusia čakať v dlhých radoch. Taktiež aj účasť sa zatiaľ javí o čosi nižšia, ako počas prvého celoplošného testovania.

V sobotu 23. januára otestovali dovedna 491 ľudí, z ktorých iba jeden bol pozitívny. V nedeľu dopoludnia prišlo 111 ľudí – všetci napokon odišli s negatívnym výsledkom.

Na bezpečnosť dohliada príslušník policajného zboru a dezinfekciu priestorov zabezpečujú dobrovoľní hasiči, ktorí tiež pomáhajú pri upratovaní. Na odbernom mieste panuje dobrá atmosféra, no a keď dobrovoľníčky z administratívnej časti majú chvíľu čas pri čakaní na ďalších záujemcov o testovanie, trávia ho kreatívne – napríklad i kreslením na jednorazový ochranný oblek.

Harmonogram pre obyvateľov Banky platí ešte do 16. hodiny, potom príde medzi 16.00-18.00 h možnosť otestovať sa aj pre občanov bez trvalého či prechodného pobytu v obci.

Uverejnil používateľ Obec Banka Sobota 23. januára 2021

232 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela