Trnavský samosprávny kraj vyčlenil 600-tisíc eur na dotácie

  • Kraj
  • 22. januára 2021, 10:05

Na podanie žiadosti o poskytnutie dotácie majú organizácie a samosprávy už len dva týždne.

(Autor: FB Trnavský samosprávny kraj)

Do 5. februára môžu organizácie a samosprávy žiadať o podporu svojich aktivít v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva z rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja. V dvoch dotačných výzvach je na dotácie vyčlenených spolu 600-tisíc eur, minimálna výška jednej dotácie je stanovená na 500 eur.

V uplynulých troch rokoch Trnavský samosprávny kraj podľa jeho predsedu Jozefa Viskupiča zvyšoval balík finančných prostriedkov určených na dotácie a granty na verejnoprospešné aktivity. „Sme totiž presvedčení, že aj vďaka zapojeniu organizácií a samospráv robíme z nášho kraja lepšie miesto pre život. Napriek koronakríze sa nám na tento účel podarilo zachovať minuloročný objem 600-tisíc eur. Navyše prvýkrát umožňujeme každému žiadateľovi podať až dve žiadosti o podporu,“ povedal Viskupič.

Podporu môžu dostať aktivity v oblasti kultúry a umenia, vrátane vydávania pôvodnej tvorby, alebo organizácie voľnočasových aktivít. V oblasti športu je podpora určená na rozšírenie a skvalitnenie športovej činnosti zlepšením technického stavu a vybavenia ihrísk a ďalšie aktivity. Žiadatelia sa môžu uchádzať aj o podporu projektov zameraných na predchádzanie nárastu sociálno-patologických javov, integráciu obyvateľov so zdravotným znevýhodnením alebo skvalitnenie života seniorov prostredníctvom sociálnej starostlivosti. Dotácie možno získať aj na aktivity smerujúce k zníženiu chorobnosti, posilnenie prevencie chorôb, zavádzanie nových diagnostických metód v zdravotníctve či na celkové zlepšenie zdravia obyvateľov kraja.

Doručené žiadosti budú skontrolované po formálnej stránke. O pridelení dotácií jednotlivým projektom neskôr rozhodnú krajskí poslanci.

SITA

24 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián