Obec Drahovce získala milióny eur na vybudovanie kanalizácie

  • Spravodajstvo / Región
  • 22. januára 2021, 00:02

Obec Drahovce získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške 12,4 milióna eur na vybudovanie kanalizácie. Ministerstvo životného prostredia zmenilo svoje rozhodnutie spred piatich rokov a peniaze obci pri Piešťanoch schválilo. O pridelení peňazí informoval starosta Drahoviec Miroslav Ledecký. Obec podľa neho celú čiastku z operačného programu zameraného na kvalitu životného prostredia ani nevyčerpá, pretože kanalizácia bude výrazne lacnejšia.

(Autor: FB Drahovce)

Drahovce minulý rok zorganizovali verejné obstarávanie, z ktorého podľa Ledeckého vzišla cena približne 8,2 milióna eur. Predpokladaná hodnota zákazky bola pôvodne vyrátaná na 13 miliónov eur. „Výslednú cenu stlačilo dobre pripravené a zorganizované verejné obstarávanie. Pre obec je dôležité, že na povinnom spolufinancovaní ušetrí približne 250-tisíc eur,“ povedal Ledecký. Kedy začnú v Drahovciach stavať kanalizáciu, bude záležať podľa starostu od dĺžky kontroly verejného obstarávania. „To je záležitosť, ktorá u nás trvá neskutočne dlho, ale to neviem veľmi ovplyvniť. Samozrejme, je pre mňa prioritou začať s prácami čo najskôr,“ povedal Ledecký. Samotná výstavba by po začatí prác nemala trvať viac ako dva roky.

Obec Drahovce, ktorá má 2 600 obyvateľov a susedí s Piešťanmi, vybuduje na odvádzanie splaškových vôd gravitačnú stokovú sieť s viacerými čerpacími stanicami. Práve chýbajúcu kanalizáciu označoval Ledecký za najväčší problém obce v kampani pred komunálnymi voľbami. Zároveň však dodával, že taký veľký projekt môže vyriešiť len s pomocou peňazí z európskych fondov.

(SITA)

45 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. marca. Tento deň je Dňom paniky. Meniny má Františka.
  • 09.03.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči vyrážali minulý týždeň k šiestim výjazdom. Pomáhali nielen pri dopravných nehodách, ale hasili aj požiar suchej trávy a…
  • 09.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 9. marca 2021
Meniny má Františka, zajtra Branislav, Bruno