Knižnica i kino prinášajú podujatia cez internet

Lockdown trvá už poriadne dlho a mnohí by iste radi konečne vyrazili do divadla, kina, na výstavu či aspoň na predstavenie s deťmi. Túto možnosť ešte asi nejakú dobu mať nebudeme, a tak nám ostáva len spoľahnúť sa na obrazovky našich elektronických zariadení. Prostredníctvom nich si pozriete film premietaný piešťanským kinom alebo vychutnáte čítanie kníh z mestskej knižnice.

Podľa videa si môžete vyrobiť anjelika. (Autor: FB Mestská knižnica mesta Piešťany)

Onlinové podujatia už takmer rok nahrádzajú tie klasické, živé, ktoré sme doposiaľ brali ako samozrejmosť. V aktuálnej epidemiologickej situácii a s ohľadom na opatrenia nie je možné ísť si sadnúť do kina a vychutnať si film alebo sa prísť pozrieť na uvedenie novej výstavy či premiéry divadelného predstavenia. O aktivity sú ochudobnení nielen dospelí, ale i deti, ktoré sa v týchto dňoch cez internet aj učia.

Niektoré kultúrne inštitúcie, piešťanské nevynímajúc, sa preto rozhodli uviesť podujatia v onlinovej podobe. Kino Fontána v týchto dňoch premieta filmy pre dospelých, ale aj pre deti. V najbližších dňoch si diváci môžu pozrieť snímky ako Jackie, Šarlatán, Thelma či Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a ľadu. Kino dokonca premietalo Nočných jazdcov s Michalom Dočolomanským a na rad príde i slovenská snímka Love.

Nezaostáva ani mestská knižnica. Prostredníctvom svojej facebookovej i youtubovej stránky vysiela čítania pre deti, ktoré sa tak na chvíľu môžu vnoriť do sveta fantazijných príbehov. Uplynulý piatok čítala Barbora Krajč Zamišková z knihy Můj anděl se umí prát, autora Romana Brata, ktorý získal za svoje diela mnohé významné ocenenia. Čítanie bolo spojené s workshopom, kde sa deti učili vyrobiť si vlastného anjela strážneho. Video nájdete aj na facebookovej stránke knižnice.

11 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
pondelok, 27. marca 2023
Meniny má Alena, zajtra Soňa