Knižnica i kino prinášajú podujatia cez internet

Lockdown trvá už poriadne dlho a mnohí by iste radi konečne vyrazili do divadla, kina, na výstavu či aspoň na predstavenie s deťmi. Túto možnosť ešte asi nejakú dobu mať nebudeme, a tak nám ostáva len spoľahnúť sa na obrazovky našich elektronických zariadení. Prostredníctvom nich si pozriete film premietaný piešťanským kinom alebo vychutnáte čítanie kníh z mestskej knižnice.

Podľa videa si môžete vyrobiť anjelika. (Autor: FB Mestská knižnica mesta Piešťany)

Onlinové podujatia už takmer rok nahrádzajú tie klasické, živé, ktoré sme doposiaľ brali ako samozrejmosť. V aktuálnej epidemiologickej situácii a s ohľadom na opatrenia nie je možné ísť si sadnúť do kina a vychutnať si film alebo sa prísť pozrieť na uvedenie novej výstavy či premiéry divadelného predstavenia. O aktivity sú ochudobnení nielen dospelí, ale i deti, ktoré sa v týchto dňoch cez internet aj učia.

Niektoré kultúrne inštitúcie, piešťanské nevynímajúc, sa preto rozhodli uviesť podujatia v onlinovej podobe. Kino Fontána v týchto dňoch premieta filmy pre dospelých, ale aj pre deti. V najbližších dňoch si diváci môžu pozrieť snímky ako Jackie, Šarlatán, Thelma či Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a ľadu. Kino dokonca premietalo Nočných jazdcov s Michalom Dočolomanským a na rad príde i slovenská snímka Love.

Nezaostáva ani mestská knižnica. Prostredníctvom svojej facebookovej i youtubovej stránky vysiela čítania pre deti, ktoré sa tak na chvíľu môžu vnoriť do sveta fantazijných príbehov. Uplynulý piatok čítala Barbora Krajč Zamišková z knihy Můj anděl se umí prát, autora Romana Brata, ktorý získal za svoje diela mnohé významné ocenenia. Čítanie bolo spojené s workshopom, kde sa deti učili vyrobiť si vlastného anjela strážneho. Video nájdete aj na facebookovej stránke knižnice.

7 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči vyrážali minulý týždeň k šiestim výjazdom. Pomáhali nielen pri dopravných nehodách, ale hasili aj požiar suchej trávy a…
  • 09.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je utorok 9. marca. Tento deň je Dňom paniky. Meniny má Františka.
  • 09.03.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. marca 2021
Meniny má Františka, zajtra Branislav, Bruno