Trnavská charita, ku ktorej patrí aj piešťanská pobočka bude poskytovať všetky doterajšie služby

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo
  • 20. januára 2021, 12:22

Zo zbierok v kostoloch získala Trnavská arcidiecézna charita 53-tisíc eur, z mimoriadnej zbierky ďalších 25-tisíc eur. Vďaka tejto podpore verejnosti nemusí redukovať svoje sociálne služby.


Služby pôvodne ohrozovalo zhoršenie finančnej situácie organizácie, pod ktoré sa podpísala aktuálna pandémia ochorenia COVID-19. (Autor: archív TACH)


Trnavská arcidiecézna charita vďaka podpore verejnosti zachová aj v tomto roku všetky sociálne služby pre rodiny a jednotlivcov v núdzi, pre ľudí na ulici, seniorov a ďalších odkázaných na pomoc. Vďaka mimoriadnej zbierke získala koncom minulého roka charita 25-tisíc eur, z dvoch novembrových zbierok v kostoloch ďalších 53-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa charity Darina Kukuľová Kvetanová. Služby pôvodne ohrozovalo zhoršenie finančnej situácie organizácie, pod ktoré sa podpísala aktuálna pandémia ochorenia COVID-19.

Trnavská arcidiecézna charita je podľa jej riaditeľa Miroslava Dzurecha vo veľkej miere závislá práve od podpory verejnosti. „Napriek tomu, že sociálne a charitatívne služby sú pre verejnosť veľmi potrebné, nie sú dofinancované z verejných zdrojov. Ich financovanie si musíme zabezpečovať sami,“ povedal Dzurech. Peniaze zo zbierok použije Trnavská arcidiecézna charita na zabezpečenie viacerých služieb. Jednou z nich je Sieť pomoci, ktorá pomáha ľuďom v núdzi potravinami a rôznymi vecami do domácnosti. Pomôžu aj pri prevádzkovaní nízkoprahových denných centier v Trnave a v Piešťanoch, a pri prevádzke farských charít v ďalších mestách a obciach, ale aj na nevyhnutné práce v Dome pokojnej staroby v Cíferi.

Podpora verejnosti bude nasmerovaná aj do rozvoja špecializovaného sociálneho poradenstva, ktoré pomáha ľuďom bez domova alebo v takej situácii, keď im bezdomovectvo hrozí. Špecializované sociálne poradenstvo poskytuje charita bezplatne.

Trnavská arcidiecézna charita funguje na území od Nového Mesta nad Váhom cez Piešťany, Hlohovec, Trnavu, Sereď, Galantu, Dunajskú Stredu, až po Komárno a Hurbanovo.

ts

13 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor