Reprezentačný tréner nominoval na kvalifikáciu v Piešťanoch aj dve Čajky

Ženskú basketbalovú reprezentáciu čaká vyvrcholenie kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021. Zverenkyne trénera Juraja Suju budú mať v kľúčovej fáze výhodu domáceho prostredia, keďže jedným z dejísk tzv. „kvalifikačných bublín“ bude v termíne 31. januára až 7. februára Diplomat aréna v Piešťanoch.


Terézia Páleníková patrí k stabilným členkám slovenskej basketbalovej reprezentácie. (Autor: FIBA)

Podobne ako novembrové asociačné termíny, aj tie februárové sa na základe rozhodnutia Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) hrajú v tzv. „bubline“ a za sprísnených opatrení. Výhodu hostiť jednu z nich získala aj Slovenská basketbalová asociácia (SBA), ktorá v Piešťanoch bude organizovať záverečnú časť H-skupiny. V nej bojujú o postup reprezentantky Slovenska. V Diplomat aréne ich čakajú Maďarky (4. februára 2021 o 18.00 hod) a Holanďanky (6. februára 2021 o 17.30 hod). V tabuľke H-skupiny sú Slovenky zatiaľ na 3. mieste s bilanciou jedna výhra (84:64 s Holandskom) a jedna prehra (59:73 s Maďarskom). Na európsky šampionát postúpia priamo víťazi skupín a päť najlepších družstiev z druhých miest. Zápasy sa však kvôli epidemiologickým opatreniam uskutočnia bez divákov. Oba kvalifikačné zápasy slovenských reprezentantiek bude vysielať naživo RTVS.

Zázemie v Piešťanoch veľmi dobre poznáme, absolvovali sme tu už viacero sústredení a sú tu na výborné podmienky na organizáciu podujatia takéhoto charakteru. Prípravy a organizačné práce už sú v plnom prúde a všetci pevne veríme, že domáce prostredie nám dopomôže k vytúženému postupu na európsky šampionát,“ uviedol v tlačovej správe SBA manažér tímu Tomáš Horký.

Do užšej nominácie na záverečnú časť kvalifikácie vybrali tréneri Juraj Suja s Petrom Jankovičom 14 hráčok. Z toho 11 sa v novembri pričinilo o dôležité víťazstvo v Holandsku. Kvôli zdravotným problémom chýba len rozohrávačka Ružomberka Radka Stašová. „Čaká nás vyvrcholenie našej takmer dvojročnej práce a veľmi si prajeme, aby sme túto etapu zakončili úspešne – postupom na majstrovstvá Európy. Všetko máme vo svojich rukách, pôjdeme krok po kroku a spravíme všetko preto, aby sme poslednú fázu kvalifikácie zvládli. Do Piešťan sme pozvali to najlepšie možné, čo v tejto chvíli máme k dispozícii a má záujem reprezentovať. Pevne verím, že zostaneme všetci zdraví a na úvodnom zraze sa stretneme v zložení, ako sme si vybrali,“ povedal hlavný tréner ženskej reprezentácie Juraj Suja.

Tak ako v novembrovej fáze kvalifikácie, tak aj tentoraz musia všetky hráčky i členovia realizačného tímu absolvovať proces testovania na COVID-19, preto bude konečná podoba nominácie známa až tesne pred začiatkom bubliny.

Nominácia basketbalistiek SR:

Michaela Balážová (Young Angels Košice), Barbora Bálintová (Arka Gdyňa), Nikola Dudášová (Sleza Vroclav), Michaela Feketeová (Dinamo Sassari), Ivana Jakubcová (Le Mura Basket Lucca), Anna Jurčenková (Young Angels Košice), Natália Martišková (Piešťanské Čajky), Alica Moravčíková (Bascats Heidelberg), Sabína Oroszová (GEAS Sesto San Giovanni), Veronika Remenárová (KP Brno), Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Miroslava Praženicová (MBK Ružomberok), Angelika Slamová (Arka Gdyňa), Timea Sujová (ŠBK Šamorín)

Náhradníčky:

Denisa Blanárová (Young Angels Košice), Alexandra Hašková (Piešťanské Čajky), Laura Horváthová (ŠBK Šamorín), Stella Tarkovičová (SBŠ Ostrava)

Realizačný tím:

Juraj Suja (hlavný tréner), Peter Jankovič (asistent trénera), Tomáš Horký (manažér), Ján Meszároš (lekár), Alžbeta Dutková (fyzioterapeutka), Marián Vlkovič (masér)

7 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich