Dominika Cibulková začala pomáhať pri testovaní

Bývalá tenistka Dominika Cibulková, ktorá tenisovo vyrastala aj v Piešťanoch prijala výzvu rezortu zdravotníctva, po tom, ako sa so svojím manželom nechala prednostne zaočkovať. Podľa spravodajského portálu aktuality.sk od utorka administratívne vypomáha pri testovaní voči koronavírusu na mobilnom odberovom mieste (MOM) v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave.

Bývalá tenistka Dominika Navara Cibulková v ochrannom obleku pomáha počas testovania na ochorenie COVID-19 na mobilnom odberovom mieste (MOM) v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave. (Autor: cas.sk)

„Oceňujeme, že prijala našu výzvu a bude pomáhať zdravotníkom v prvej línii. Takisto oceňujeme, že bude robiť osvetu v tejto dôležitej téme. Vážime si prístup zaujala následne po očkovaní. A tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Bývalá športovkyňa sa opäť za svoj prehrešok ospravedlňovala. „Aj keď som sa s očkovaním trošku ponáhľala, chcela by som podporiť očkovanie a povedať ľuďom, že je to veľmi dôležité. Že je to jediná šanca späť do nášho normálneho života. Verím, že to všetci zvládneme. A že tá moja podpora tu bude za niečo stáť,“ podotkla.

„Je to moja priorita, ale priorita číslo jeden je môj sedemmesačný syn, ktorý ma tiež potrebuje,“ dodala s tým, že rada podá pomocnú ruku aj počas ďalších dní.

Novinárom vysvetľovala, že jej manžel vypomáhať nebude, pretože sa zostal starať o ich 7-mesačného syna. „Myslím si, že ja som bola tou hlavnou osobou a tá medializovaná, vďaka ktorej sa to celé spustilo. Ja som za to zodpovedná,“ pripomenula.

Novinárom tiež potvrdila, že ju čaká aj preočkovanie. Má ho absolvovať do troch týždňov. „Budem ešte oboznámená o tom, kedy dostanem druhé očkovanie,“ uzavrela.

Zdroj: aktuality.sk

391 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor