Tragikomédia na ceste: Na jednom aute jazdili dvaja opití

Policajti zastavili v piatok v priebehu pol hodiny dvakrát to isté auto. Obaja jeho vodiči šoférovali pod vplyvom alkoholu.

(Autor: FB polícia)

Policajná hliadka krátko po 14.00 h zastavila na Mozartovej ulici v Trnave auto Renault Clio, ktorého vodič jazdil po strede cesty so zapnutými smerovkami. Policajti podrobili 51 ročného muža dychovej skúške. Trnavčan nafúkal viac ako 3 promile alkoholu v dychu. PMJčkári vodiča zadržali a previezli do cely policajného zaistenia. Auto bolo odtlačené na parkovacie miesto a riadne uzamknuté.

Krátko po 14:30 h spozorovala druhá hliadka na Beethovenovej ulici to isté auto. Policajti nenechali nič na náhodu a pre istotu skontrolovali auto aj druhý krát. 38 ročný Trnavčan pri dychovej skúške nafúkal bezmála 3 promile. Policajti v evidencii vodičov zistili, že muž má navyše súdom zakázané viesť motorové vozidlá. Trnavčan, tak ako aj jeho predchodca, skončil v trnavskej cele policajného zaistenia.

Obaja vodiči boli riešení za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v tzv. super rýchlom konaní. O ich vine a treste rozhodol sudca v nedeľu. Po verdikte boli prepustení na slobodu.

Dvaja Trnavčania však neboli jediní, ktorí si sadli za volant opití. Policajti v Trnavskom kraji museli riešiť od piatku celkovo 7 vodičov, ktorí sa rovnako dopustili trestného činu.

„Zima nám prituhla, to ale neznamená, že sa treba zahriať zvnútra a následne sadnúť za volant. Polícia je aj naďalej nekompromisná a vodičom šoférovanie pod vplyvom alkoholu tolerovať na cestách nebude,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

233 Shares

Najnovšie správy

Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor