Kraj distribuuje ochranné pracovné prostriedky viac ako stovke poskytovateľov sociálnych služieb

  • Kraj / Spravodajstvo / Región
  • 15. januára 2021, 10:50

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v distribúcii ochranných pracovných prostriedkov do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení sociálnych služieb. Ako kraj informoval v tlačovej správe, materiál je postupne rozdeľovaný medzi 108 poskytovateľov sociálnych služieb v celom kraji.

Foto: TTSK

Prostredníctvom trnavskej župy doručujú verejným a neverejným poskytovateľom sociálnych služieb spolu 500-tisíc chirurgických jednorazových masiek, 35-tisíc ochranných oblekov, 13-tisíc respirátorov FFP 2, 450 ochranných okuliarov, 450 ochranných štítov a 300 litrov širokospektrálnej dezinfekcie.

Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča zamestnanci zariadení sociálnych služieb pracujú s veľkou zodpovednosťou a pod psychickým tlakom. „Vítame preto, že veľké množstvo rôzneho materiálu zo štátnych zásob prispeje k zvýšeniu ochrany zdravia zamestnancov i klientov. Bezodkladne ho spravodlivo prerozdeľujeme a doručujeme do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení po celom kraji. Ide o zásoby na niekoľko mesiacov, ktoré nám boli doručené v niekoľkých kamiónoch, s čím súvisí aj extrémna logistická náročnosť celého procesu,“ uviedol Viskupič.

SITA

24 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik