Kraj distribuuje ochranné pracovné prostriedky viac ako stovke poskytovateľov sociálnych služieb

  • Kraj / Spravodajstvo / Región
  • 15. januára 2021, 10:50

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v distribúcii ochranných pracovných prostriedkov do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení sociálnych služieb. Ako kraj informoval v tlačovej správe, materiál je postupne rozdeľovaný medzi 108 poskytovateľov sociálnych služieb v celom kraji.

Foto: TTSK

Prostredníctvom trnavskej župy doručujú verejným a neverejným poskytovateľom sociálnych služieb spolu 500-tisíc chirurgických jednorazových masiek, 35-tisíc ochranných oblekov, 13-tisíc respirátorov FFP 2, 450 ochranných okuliarov, 450 ochranných štítov a 300 litrov širokospektrálnej dezinfekcie.

Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča zamestnanci zariadení sociálnych služieb pracujú s veľkou zodpovednosťou a pod psychickým tlakom. „Vítame preto, že veľké množstvo rôzneho materiálu zo štátnych zásob prispeje k zvýšeniu ochrany zdravia zamestnancov i klientov. Bezodkladne ho spravodlivo prerozdeľujeme a doručujeme do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení po celom kraji. Ide o zásoby na niekoľko mesiacov, ktoré nám boli doručené v niekoľkých kamiónoch, s čím súvisí aj extrémna logistická náročnosť celého procesu,“ uviedol Viskupič.

SITA

3 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke…
  • 13.04.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 13. apríla 2021
Meniny má Aleš, zajtra Justína