Počas kontrol zameraných na dodržiavanie protipandemických opatrení odhalili takmer dvesto priestupkov

  • Kraj / Spravodajstvo / Región
  • 12. januára 2021, 15:17

Najčastejšie ľudia porušovali zákaz vychádzania.

Policajti od 6. do 10 januára počas kontrol zameraných na dodržiavanie protipandemických opatrení v Trnavskom kraji odhalili 183 priestupkov. Najčastejším prehreškom bol zákaz vychádzania a porušovanie povinnosti nosiť rúško. Podnety dostávajú policajti nielen cez tiesňovú linku, ale aj prostredníctvom sociálnej siete. Ako informovala trnavská krajská polícia, každé oznámenie hliadky preveria, a ak ide o menej závažné porušenie, osobu upozornia. Stále platí, že policajt môže na mieste uložiť pokutu až do výšky 1 000 eur alebo oznámiť priestupok na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Polícia apeluje na ľudí, aby situáciu nezľahčovali a z domu vychádzali len v nevyhnutných prípadoch. V prípade vychádzok do prírody je potrebné uprednostniť výlety v rámci okresu a v kruhu svojej rodiny. Ako upozornila polícia, hliadky si priebežne preverujú vodičov a ich presun cez hranice okresov. Pozornosť venujú aj vozidlám na parkoviskách v rekreačných oblastiach. “Policajné kontroly nemajú preveriť našu pripravenosť, ale najmä vašu zodpovednosť,” dodali policajti.

SITA

244 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor