Dominika Cibulková prijala ponuku odpracovať si vakcínu v prvej línii boja proti covidu

Dominika Cibulková prijala ponuku ministerstva zdravotníctva a chce sa zapojiť do prvej línie boja proti covidu ako dobrovoľníčka. Dominika, ktorá tenisovo vyrastala aj v Piešťanoch, sa nechala aj so svojím manželom zaočkovať mimo určeného poradia v nemocnici na bratislavských Kramároch. Ušlo sa jej za to množstvo mediálnej kritiky, ako aj kritických vyjadrení na sociálnych sieťach.

(Autor: FB Dominika Cibulková)

Na prevalenie informácií o Cibulkovej očkovaní reagovalo aj ministerstvo zdravotníctva. Prostredníctvom hovorkyne Zuzany Eliášovej jej ponúklo, že môže pomôcť v boji proti covidu formou dobrovoľníckej práce v prvej línii v zdravotníckych zariadeniach.

A podľa stanoviska, ktoré Cibulková na Facebooku pred malou chvíľou zverejnila, tá ponuku prijala. Stanovisko Dominiky Cibulkovej vám v nasledujúcich riadkoch prinášame v plnom znení bez redakčných zásahov.

Stanovisko Dominiky Cibulkovej:

Chcem sa touto cestou ešte raz ospravedlniť za to, že sme spolu s manželom boli neoprávnene zaočkovaní vakcínou proti Covidu. Je mi to ľúto vo vzťahu k všetkým ohrozeným skupinám a ďalším ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Dopustila som sa chyby, keď som si myslela, že len vypĺňame voľné miesta a nevyužité vakcíny. Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku Ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už MZ kontaktovala.

Zároveň sa chcem vyjadriť k informáciám, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach (a niektorých médiach) a týkajú sa môjho platenia odvodov do zdravotnej poisťovne. Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 EUR. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím. Dominika Cibulkova

82 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava