S testovaním pred návratom do škôl v Piešťanoch súhlasí väčšina rodičov

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 11. januára 2021, 14:07

Do 21. decembra 2020 mali zriaďovatelia škôl nahlásiť počty detí a rodičov, ktorí sú ochotní pred nástupom do škôl sa dať otestovať. Všetkých zriaďovateľov základných a stredných škôl, minister školstva v decembri minulého roku vyzval, aby vyplnili dotazníky o súhlase či nesúhlase s testovaním rodičov a detí pred nástupom do škôl.

(Autor: MsU Piešťany)

Z celkového počtu 1 097 žiakov druhého stupňa základných škôl v Piešťanoch sa podľa prieskumu chce dať otestovať 806 detí. Pre nástup žiakov druhého stupňa s predpokladom návratu do škôl od 18. januára 2021 bolo objednaných 2 788 testov pre žiakov, ich rodičov a zamestnancov.

Testovanie žiakov ZŠ Mojmírova a ZŠ F. E. Scherera by sa malo uskutočniť v priestoroch škôl. Žiaci, rodičia a zamestnanci ZŠ M. R. Štefánika sa budú testovať v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, a.s. a pre školy ZŠ Holubyho a Brezová je určené odberné miesto v Kúpeľnom ústave F. E. Scherera.

Školy majú možnosť otestovať zamestnancov, žiakov, ale aj jedného zákonného zástupcu, ktorý žije so školákom v jednej domácnosti.

Podľa ministra školstva bude antigénové testovani žiakov, rodičov a zamestnancov škôl preplatené.

Pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, je od 11. januára 2021 zabezpečená prevádzka školských klubov detí na ZŠ Brezová a ZŠ Holubyho. Záujem o školské družiny veľký nie je, momentálne ich navštevuje na oboch školách spolu desať detí.

MsU Piešťany

27 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila