Trnavská arcidiecézna charita rozdala tony potravín a ďalších vecí

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 8. januára 2021, 00:02

Trnavská arcidiecézna charita rozviezla v minulom roku ľuďom v núdzi 20 ton čerstvých potravín a 15,5 ton trvanlivých potravín a drogérie. Okrem toho ľuďom odkázaným na pomoc poskytla elektrospotrebiče, nábytok a ďalšie veci, ktoré potrebovali pre svoje domácnosti.

Toto je Iveta. So svojimi deťmi býva u rodičov v Piešťanoch. Jej jediným príjmom je rodičovský príspevok a prídavky na deti, ktoré vychováva sama. Donedávna prala oblečenie v rukách, pretože nemala dosť peňazí na pračku. (Autor: Trnavská arcidiecézna charita)

Dve dodávky najazdili s pomocou ľuďom na území od Nového Mesta nad Váhom po Komárno za rok takmer 20-tisíc kilometrov. Informovala o tom Darina Kukuľová Kvetanová z Trnavskej arcidiecéznej charity a dodala, že počet klientov odkázaných na pomoc charity sa zvýšil aj v dôsledku koronavírusovej pandémie, pretože ľudia prichádzali o prácu, prípadne im zamestnávatelia výrazne krátili úväzky.

Pandémia ovplyvnila aj sociálne služby charity, vrátane projektu Sieť pomoci. „Počas núdzového stavu sme pre pandemické obmedzenia museli niekoľko výjazdov za ľuďmi v núdzi úplne zastaviť. V sklade sme zasa pocítili nedostatok potravín a drogérie, pretože boli zatvorené kostoly. Práve v nich veriaci raz do mesiaca tieto potreby pre núdznych zbierajú,“ povedal Matej Polák z Trnavskej arcidiecéznej charity.

Aj v čase pandémie sa však podľa neho ukázalo, že ľudia dokážu spojiť svoje sily. V mnohých farnostiach v obciach a mestách vyzbierali napriek mimoriadnej situácii najmä v decembri veľké množstvo potravín a drogérie. Za rok 2020 ponúkli charite stovky ľudí nábytok, elektrospotrebiče, kuchynské potreby či školské a zdravotnícke pomôcky. To, čo už darcovia nepotrebujú, uľahčilo život tým, ktorí by si tieto veci nemohli dovoliť. 

(SITA)

158 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor