Čakajú nás mrazivé dni. Teploty môžu klesnúť až pod -10 °C

  • Príroda
  • 8. januára 2021, 09:13

Po zadnej strane tlakovej níže sa nad územie Slovenska dostal chladný vzduch od západu. Teploty na celom území poklesli a už túto noc budú atakovať -10 °C. Ďalšie dni budú ešte chladnejšie.

Foto: am

Počas dňa budeme na mnohých miestach evidovať celodenný mráz. Najchladnejšie by malo byť na severe Slovenska. Počasie bude oblačné a na juhu Podunajskej nížiny sa môže vyskytnúť občasné sneženie, inde ho očakávame len ojedinele.

V noci na sobotu sa opäť ochladí až k -10 °C, ojedinele aj menej. V sobotu počas dňa sa v nížinách oteplí nad nulu, no miest s celodenným mrazom už pribudne.

Podobne tomu bude aj v nedeľu, kedy by nemalo mrznúť už len výnimočne. Teploty môžu v nedeľu ráno pritom dosiahnuť až do -15 °C.

Chladné počasie nám vydrží minimálne do stredu nasledujúceho týždňa. Vtedy očakávame cyklonálnejšie počasie, ktoré k nám môže priniesť silnejší vietor a husté sneženie.

73 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela