Minister aj samosprávy sa zhodli, že otváranie škôl je mimoriadne rizikové

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) považuje na základe názorov epidemiológov otváranie škôl za mimoriadne rizikové. Uviedol to na online stretnutí s Úniou miest Slovenska (ÚMS) a jej členskými mestami. Informovala o tom hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová. Ako ďalej objasnila, prioritou únie a jej členov je čo najskorší návrat detí a ich rodičov do normálneho života. Dodala, že mestá sú pripravené urobiť maximum, aby spoločne s ministerstvom a odborníkmi pripravili bezpečné prostredie vo všetkých školách čo najskôr, nie však na úkor zdravia.

(Autor: piestany.sk)

„Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu a odporúčania epidemiológov, otváranie škôl považujem za mimoriadne rizikové. Máme pred sebou sériu rokovaní, verím, že čo najskôr nájdeme bezpečné a efektívne riešenie, ktoré umožní našim deťom vrátiť sa späť do škôl,“ povedal Gröhling.

Aj prezident ÚMS Richard Rybníček považuje situáciu za mimoriadne vážnu. Zároveň podotkol, že mestá s dôverou rešpektujú odporúčania odborníkov a rezortu školstva. „Prioritou každého z nás zostáva zabezpečiť čo najskorší návrat detí späť do škôl. O dva týždne sa budeme pripravovať na antigénové testovanie pre žiakov, rodičov a pedagógov od 22. do 24. januára 2021. Musíme byť trpezliví, všetci máme spoločný cieľ,“ priblížil.

(SITA

10 Shares

Najnovšie správy

streda, 20. januára 2021
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent