Minister aj samosprávy sa zhodli, že otváranie škôl je mimoriadne rizikové

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) považuje na základe názorov epidemiológov otváranie škôl za mimoriadne rizikové. Uviedol to na online stretnutí s Úniou miest Slovenska (ÚMS) a jej členskými mestami. Informovala o tom hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová. Ako ďalej objasnila, prioritou únie a jej členov je čo najskorší návrat detí a ich rodičov do normálneho života. Dodala, že mestá sú pripravené urobiť maximum, aby spoločne s ministerstvom a odborníkmi pripravili bezpečné prostredie vo všetkých školách čo najskôr, nie však na úkor zdravia.

(Autor: piestany.sk)

„Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu a odporúčania epidemiológov, otváranie škôl považujem za mimoriadne rizikové. Máme pred sebou sériu rokovaní, verím, že čo najskôr nájdeme bezpečné a efektívne riešenie, ktoré umožní našim deťom vrátiť sa späť do škôl,“ povedal Gröhling.

Aj prezident ÚMS Richard Rybníček považuje situáciu za mimoriadne vážnu. Zároveň podotkol, že mestá s dôverou rešpektujú odporúčania odborníkov a rezortu školstva. „Prioritou každého z nás zostáva zabezpečiť čo najskorší návrat detí späť do škôl. O dva týždne sa budeme pripravovať na antigénové testovanie pre žiakov, rodičov a pedagógov od 22. do 24. januára 2021. Musíme byť trpezliví, všetci máme spoločný cieľ,“ priblížil.

(SITA

10 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 30.11.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 30. novembra 2021
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund