Rezort zdravotníctva sprístupnil online formulár na očkovanie proti COVID-19

  • Spravodajstvo
  • 2. januára 2021, 11:21

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR sprístupnilo online registračný formulár na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Formulár je zatiaľ určený len pre zdravotníckych pracovníkov. Dostupný je na stránke korona.gov.sk. Prioritu majú tí pracovníci, ktorí diagnostikujú, liečia a zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19.

Registračný formulár na vakcináciu (Autor: MZ SR)

Registráciu môžu nateraz využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Ide teda o študentov zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach.

„Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť svojho povolania sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci,“ priblížilo MZ SR s tým, že takéto osoby môžu využiť registráciu taktiež od soboty. Na základe svojej preferencie si môžu vybrať termín od pondelka (4. 1.) a tiež jedno zo šiestich vakcinačných centier.

Očkovacie centrá sú zatiaľ v nemocniciach v Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a v troch nemocniciach v Bratislave. „Postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných centier na Slovensku,“ komentoval rezort zdravotníctva s tým, že ide o čas nevyhnutný na to, aby po príchode a distribúcii vakcín mohli nemocnice hladko spustiť očkovanie aj pre ostatných zdravotníkov v regióne, po tom čo prioritne zaočkujú vlastných nemocničných zamestnancov, ktorých záujem o očkovanie nemocnice už evidujú.

Online registrácia a požiadavka o očkovanie bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá. Cieľom MZ SR je postupne pokryť všetky okresy aj o ďalšie skupiny osôb vyzvané k očkovaniu podľa povolaní, rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovej širokej verejnosti nad 18 rokov podľa fáz, ako sú uvedené a schválené v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach SR.

Zoznam 25 vakcinačných centier na Slovensku:

1. UNB Ružinov

2. UNB Kramáre

3. UNB Petržalka

4. FN Nitra

5. FN FDR B. Bystrica

6. FN Košice

7. Nemocnica sv. Michala Bratislava

8. NsP Komárno

9. FN Trnava

10. NsP Skalica

11. FN Trenčín

12. NsP Bojnice/Prievidza

13. FN Žilina

14. UN Martin

15. NsP Ružomberok

16. NsP Lučenec

17. FN Poprad

18. NsP Prešov

19. NsP Humenné

20. NsP Michalovce

21. Sv. Michala Košice

22. NsP Rožňava

23. Nemocnica Agel Levice

24. NsP Sv. Jakuba Bardejov

25. Liptovská NsP Liptovský Mikuláš

Zdroj: aktuality.sk

55 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor