Čajky zdolali Šamorín a pripísali si desiate víťazstvo v rade

• Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Basketbal
  • 19. decembra 2020, 00:01

V stredajšej predohrávke 13. kola ženskej basketbalovej extraligy privítali Piešťanské Čajky na domácej palubovke ŠBK Šamorín. Po vyrovnanom prvom polčase Čajky rozhodli o svojom víťazstve v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 26:7, a celkovo svoje súperky zdolali o 30 bodov 83:53.

Rozohrávačka Piešťanských Čajok Terézia Sailerová. (Autor: Laco Duračka)

V sobotu Šamorínčanky sympaticky vzdorovali pod košmi majstra v Ružomberku, hoci napokon prehrali jasne 52:72. V stredu sa spočiatku nebáli ani v piešťanskej Diplomat aréne. V 5. minúte viedli 12:11, v druhej štvrtine boli aj nerozhodné stavy 27:27 a 29:29. Čajky mali v polovici zápasu iba šesťbodový náskok 42:36. „Hrali sme dovtedy iba na pol plynu,“ takýmito slovami nešetrila svoje zverenky piešťanská trénerka Lucia Krč-Turbová.

Napokon mal zápas výrazne odlišné polčasy. Po 13-bodovej šnúre viedli domáce hráčky v 26. min už 59:40 a kráčali k jasnému víťazstvu. „Zmenili sme rýchlostný stupeň v našej hre. Pridali sme aj pozornú hru v obrane, teda všetko, čo by nás malo vždy charakterizovať,“ bola už spokojnejšia domáca kormidelníčka. Upozornila aj na skutočnosť, že v prvej polovici duelu inkasovalo jej družstvo až 36 bodov, ale v druhej iba 17. Faktografické porovnanie polčasov – prvý 42:36, druhý 41:17.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 83:53 (22:16, 42:36, 68:43)

trestné hody: 15/12 – 12/11, trojky: 7 – 4, fauly: 17 – 17

Zostavy/body – Čajky: Páleníková 17/3 trojky, Hamilton-Carter 15, Miletić 12, Tadić 6, Hašková 2 (Martišková 14/3 trojky, Kozáková 13, Krajčovičová 4, Dovčíková, Kraislová, Sailerová, Vandlíková), Šamorín: Marcová 16, Sujová 15, Horvátová 7, B. Lelkes 5, Šeligová 3 (Vaigl 4, Bábiková 3, J. Lelkes, Andrássy)

(th), foto: Laco Duračka