Piešťany opäť baštou tenisu?

Piešťany boli ešte v nedávnej v minulosti baštou slovenského tenisu. Hráčske či trénerské osobnosti, ktoré netreba zvlášť predstavovať – Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Ľudmila Cervanová, Lukáš Lacko, Marián Vajda, Filip Horanský či mnohí ďalší prešli piešťanským mládežníckym klubom a jeho programom a dokázali sa presadiť aj na medzinárodnej scéne. Viacerí uspeli i na prestížnych turnajoch.


Tomáš Horký (Autor: red)

V TK Kúpele Piešťany chcú na tieto roky opäť nadviazať a vyzerá, že robia, čo sa dá. V roku 2020 sa uskutočnilo v tradičnom piešťanskom klube viacero zmien. Či už personálnych, ale aj systematických, koncepčných i materiálno-technických.

Vzhľadom na dobu, v ktorej žijeme, je pozoruhodné, že aj napriek neustálym komplikáciám a prekážkam a hlavne nejasnej najbližšej budúcnosti sa TK Kúpele darí rozvíjať po všetkých uvedených stránkach.

Navyše už teraz sa ukazuje viacero talentovaných tenistov či tenistiek, ktorí medzi mládežou dosahujú zaujímavé výsledky, o čom vás pravidelne informujeme. Hráčsky potenciál tu je, treba s ním však koncepčne pracovať a vytvoriť im adekvátne podmienky pre rast a športový rozvoj. To sú atribúty, bez ktorých sa, žiaľ, v žiadnom športe pohnúť nedá a vyzerá to tak, že v klube v tom majú jasno.

Piešťany bývali výkladnou skriňou slovenského tenisu, kde sa udávali trendy a práca tu bola príkladom pre ostatných. Ak by sa na to súčasným klubovým predstaviteľom a trénerom podarilo nadviazať, bolo by to super. Zatiaľ sa im darí robiť všetko, čo im možnosti dovoľujú. Môžete sa o tom dočítať aj v športovej rubrike aktuálneho vydania Piešťanského týždňa.

21 Shares

Najnovšie správy

Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš