Obecný úrad na Banke oslávil 25. výročie

V ďalších rokoch bude obecný úrad pôsobiť v novej budove. (Autor: FB Obec Banka/Bananský hlásnik)

Obec si nedávno prostredníctvom svojho Facebooku pripomenula, že 13. novembra 1995, teda pred 25 rokmi, začal na Banke fungovať obecný úrad. Okrem starostu Gašpara Haringa sa jeho pracovníkmi stali Marianna Chalásová, na dlhé obdobie Anna Dojčánová a jej syn Ľubomír Dojčán. Úrad bol umiestený v objekte bývalej požiarnej zbrojnice na Topoľčianskej ceste.

Okrem toho obec informovala, že tamojší pracovníci aktuálne rekonštruujú budovu niekdajšieho kaštieľa, miestneho národného výboru a škôlky. Vymieňajú podlahy a dvere, no rozširujú i vstupné schodisko. „Do kaštieľa, ktorý v 18. storočí dal postaviť gróf Ján Nepomuk Erdödy a v ktorom neskôr býval barón Leonardi s rodinou, bude presťahovaný obecný úrad. Súčasná budova, v ktorej sídli obecný úrad, bola postavená ako hasičská zbrojnica. Po presťahovaní úradu sa do nej hasiči vrátia,“ uvádza obec.

Banka bola mestskou časťou Piešťan od 1. januára 1973. Referendum o jej odčlenení od Piešťan sa uskutočnilo 20.-21. mája 1994 a bolo platné. Vláda odlúčenie schválila a Banka s účinnosťou od 1. júla 1995 vystupuje ako samostatná obec. 

6 Shares

Najnovšie správy

Spoločnosť Apple a Google zverejnili detailné dáta, ktoré odhalili dopad lockdownu na pohyb populácie po novom roku. Mobilita Slovákov sa…
  • 16.01.2021, 00:01
  • Spravodajstvo
Chrumkavé - a predsa šťavnaté - také sú tvarohové fánky. Vyskúšajte si ich zhotoviť.
  • 16.01.2021, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Recepty / Nezaradené / Región
sobota, 16. januára 2021
Meniny má Kristína, zajtra Nataša