Čajky v predohrávke uspeli na palubovke Šamorína

Vo štvrtkovej predohrávke 6. kola ženskej basketbalovej extraligy zvíťazili Piešťanské Čajky na palubovke ŠBK Šamorín 71:51.

Tímy Piešťanské Čajky a ŠBK Šamorín musia pre kontakt s pozitívne testovanou hráčkou na koronavírus podstúpiť karanténu. (Autor: Laco Duračka)

Zápas bol tri štvrtiny vyrovnaný a Čajky v ňom nepodali úplne optimálny výkon. Hoci je konečný rozdiel dvadsaťbodový, Čajky svoje víťazstvo definitívne potvrdili až v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali v pomere 20:8.

Najližšie sa hráčky z kúpeľného mesta predstavia pred reprezentačnou prestávkou v stredu 4.11. na domácej palubovke proti Young Angels Košice.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 51:71 (17:18, 27:35, 43:51)

Šamorín: Sujová 22, Horvátová 9, J. Lelkes 3, Vaigl 2, Oštádalová 2 (Marcová 8, Šeligová 5, Bábiková, Határová, Burianová). Tréner: A. Diósi.

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 15, Tadić 13, Páleníková 12, Hašková 9, Martišková 6 (Krajčovičová 8, Miletić 5, Dovčíková 3). Trénerka: L. Krč-Turbová.

TH: 15/12 – 18-11. Trojky: 5 – 2. Fauly: 18 – 22. Štvrtiny: 17:18, 10:17, 16:16, 8:20. Rozhodovali: Bara, Hudec, Macura.