Bylinkárka radí: Čaj proti chrípke

  • Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo / Blogy / Región
  • 28. októbra 2020, 07:00
  • Autor:Anna Kopáčová

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz vám poradí, ako si pripraviť čaj proti chrípke.

Chrípka sa prejavuje horúčkou, zápalom dýchacích ciest, svalovou bolesťou, zimnicou a nechutenstvom. Bylinkami stimulujeme samoliečebný mechanizmus tela. Zvyšujú potenie, podporujú obranu proti infekcii, znižujú horúčku a ťažkosti spojené s chrípkou.

Čaj si pripravíme z týchto byliniek (všetky po 10 gramov): lipa, túžobník, sedmokráska, baza čierna, kapucínka, šípka, prvosienka, materina dúška, zázvor, mäta. Okrem šípok všetky bylinky spolu dobre zamiešame. Do dvoch litrov vody dáme krátko povariť šípky, prihodíme polievkovú lyžicu zamiešaných byliniek a lúhujeme 15 minút. Čaj precedíme, pridáme med a citrón a pijeme počas dňa. Tehotné ženy si čaj pripravia bez zázvoru a prvosienky.

353 Shares

Najnovšie správy

Obec si nedávno prostredníctvom svojho Facebooku pripomenula, že 13. novembra 1995, teda pred 25 rokmi, začal na Banke fungovať obecný…
  • 28.11.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
sobota, 28. novembra 2020
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko