Víkendové testovanie napokon od 7.00 do 22.00 h

  • Spravodajstvo
  • 27. októbra 2020, 15:57

Posledný odber sa uskutoční o 21.30 h, aby sa mohlo odberné miesto vydenzifikovať a pripraviť na ďalší deň.

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7.00 do 22.00 h. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že posledný ster je naplánovaný na 21.30 h. O 22.00 h sa zavrie odberné miesto, aby sa mohlo vydenzifikovať a pripraviť na ďalší deň.

Zoznam odberných miest v Piešťanoch nájdete TU.

Aktualizácia – doplnenie ďalších informácií 17.04 h:

Na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 sa nemusia zúčastniť deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti a iné skupiny, ktoré definuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Zároveň sa testovania nemusia zúčastniť ľudia, ktorí boli v posledných 90 dňoch pozitívne testovaní na COVID-19 alebo takí, ktorí vedia lekárskou správou potvrdiť, že ich zdravotný stav im neumožňuje zúčastniť sa na testovaní. Napríklad ľudia so zlomeným nosom. Na tlačovej besede to potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

„Ľudia nad 65 rokov sa nemusia zúčastniť testovaní len za predpokladu, že budú v domácej karanténe a ich blízki im zabezpečia veci, ktoré potrebujú, aby nemuseli chodiť do spoločnosti a podstupovať ohrozenie voči svojej osobe,“ dodal Naď. Ak staršie osoby nebudú dodržiavať domácu karanténu, tak aj oni musia prejsť celoštátnym testovaním.

Minister tiež zdôraznil, že na testovaní sa musia zúčastniť aj cudzinci na území Slovenska. Testovanie rovnako odporúča aj predstaviteľom veľvyslanectiev.

SITA

91 Shares

Najnovšie správy

piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto