Vo Fakultnej nemocnici v Trnave rastie počet zdravotníkov v karanténe

  • Kraj
  • 23. októbra 2020, 16:49

Nemocnica má aktuálne v karanténe troch lekárov, jedenásť zdravotných sestier, troch sanitárov a jedného ďalšieho zamestnanca.

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je momentálne hospitalizovaných 26 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených osem z nich. Na COVID jednotke intenzívnej starostlivosti sú traja pacienti. Informoval o tom referent nemocnice pre vonkajšie vzťahy Matej Martovič.

Trnavská nemocnica má aktuálne v karanténe troch lekárov, 11 zdravotných sestier, troch sanitárov a jedného ďalšieho zamestnanca. Je to podľa Martoviča v prípade zdravotníckeho personálu výrazný nárast za posledný týždeň.

Fakultná nemocnica Trnava vzhľadom na nepriaznivý epidemiologický vývoj prijala ďalšie opatrenia na gynekologicko-pôrodníckej klinike. Od piatku 23. októbra môže byť sprevádzajúcou osobou iba otec dieťaťa, pričom sa musí preukázať negatívnym PCR testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín.

Trnavská nemocnica má vyhradených 126 lôžok pre pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 a pre pacientov s podozrením na toto ochorenie.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta