Čajky môžu pokračovať, testovať sa budú antigénovými testami

Ženská extraliga basketbalistiek bude pokračovať. Spoločne s mužskými najvyššími súťažami dostali po sprísnení pandemických opatrení výnimku na pokračovanie v sezóne aj elitné ženské ligy. Rovnako ako doteraz sa budú zápasy hrať bez divákov.

Ženská extraliga basketbalistiek bude pokračovať. (Autor: Laco Duračka)

Medzi nové opatrenia, ktoré začali platiť od 15. októbra, patrí aj testovanie hráčov a realizačných tímov pred zápasmi. Klubom pomohlo, že podľa manuálu, ktorý dostali, stačia na pretestovanie lacnejšie antigénové testy, nemusia mať nákladnejšie PCR testy, ktorých vyhodnotenie aj dlhšie trvá.

Testovať sa budú hráči a členovia realizačného tímu, na výber je tzv. PCR test alebo antigénový (kluby budú primárne pracovať s týmto variantom) a testovať sa podľa manuálu bude možné najviac raz za 7 dní. Ak sa vyskytne pozitívny prípad, tak v prípade bezpríznakového hráča je doba izolácie minimálne 10 dní (nie je nutné na konci izolácie vykonať PCR test). Pri miernych príznakoch ochorenia platí rovnaké obdobie a k tomu sa pridávajú ešte tri dni po vymiznutí klinických príznakov (teplota, kašeľ, dýchavica). Pri závažnom priebehu je hranica izolácie na 20 dňoch a k tomu ešte ďalšie dni. Pozitívny testovaný človek sa nemusí následne podrobiť PCR testu po dobu troch mesiacov, ak sa u neho nevyskytnú nové príznaky.

Výhodou je, že podľa nových nariadení nemusí ísť automaticky do karantény celý klub. Do tej smerujú len pozitívni športovci. Hráči, ktorí by boli pozitívni, musia ísť do karantény. Ak je zvyšok tímu negatívny, môže za prísnejších podmienok pokračovať v tréningoch a odohrať aj zápas.

Pôvodne mali Piešťanské Čajky hrať podľa nových opatrení zápas v sobotu v Banskej Bystrici. Po vzájomnej dohode klubov a následnom schválení Hracou komisiou SBA sa zápas 4. kola basketbalovej extraligy žien BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky presunul z 17.10.2020 na stredu 21.10.2020 (18:00). Piešťanské Čajky tak v budúcom týždni odohrajú dva zápasy, keď ich ešte čaká domáci duel s BAM Poprad (24.10.)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke…
  • 13.04.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 13. apríla 2021
Meniny má Aleš, zajtra Justína