Bienále animácie Bratislava 2020 aj vo Vrbovom

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo
  • 17. októbra 2020, 10:00

Aj na pôde Cirkevnej základnej umeleckej školy svätého Gorazda vo Vrbovom sa konalo jedno zo sprievodných podujatí päťnásteho ročníka medzinárodného festival animovaných filmov pre deti a mládež, Bienále animácie Bratislava 2020 (BAB 2020).


Výstavy si študenti môžu pozrieť do konca októbra 2020. (Autor: BAB 20)

Trnavský samosprávny kraj a Trnavské osvetové stredisko bolo poctené ponukou Bibiany – medzinárodného domu umenia pre detiv Bratislave byť partnerom15. ročníka medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež,Bienále animácie Bratislava 2020 (BAB 2020).

Na školách, kde sa aktivity mohli diať sa však začali objavovať ohniská nákazy koronavírusom. Vďaka ústretovému prístupu riaditeľov a pedagógov škôl sa podarilo zrealizovať projekcie na Gymnáziu Angely Merici v Trnave, SOŠ elektrotechnickej v Trnave, CZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom, ZUŠ v Cíferi, na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave (online)a v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave. Festivalová porota pracovala online v zložení: Rebecca Akoun (Francúzsko), Carlos Lascano (Argentína), Halka Marčeková (Slovensko), Andrej Kolenčík (Slovensko), Volodymyr Diagilev (Ukrajina).

Porota z 1800 súťažných filmov vybrala na projekcie 93. Ocenenia a víťazov BAB 2020 si môžete pozrieť na www.festivalbab.sk.

Študentovoslovili filmy: „Šarkan“ koprodukčný česko-slovenský animovaný film autora Martina Smatanu, ktorý získal Hlavnú cenuViktora Kubala. Film symbolickým a metaforickým spôsobom hovorí vo vzťahu malého chlapca a jeho dedka o téme smrti. Film „Jedna strana, druhá strana“ kreslená animácia autorky Lidy Fazli z Iránu hovorí o nezmyselnosti vojny.

Sprievodnými podujatiami festivalu BAB boli výstavy:

„Animačný expres BAB na Taiwane“ – na Gymnáziu Angely Merici v Trnave a „Veselý animačný expres Vlada Malíka“ na CZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom“.Výstavy si študenti môžu pozrieť do konca októbra 2020.

(ts), foto BAB 2020

2 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 28. októbra. Tento deň je Dňom vzniku prvej Československej republiky a Svetovým dňom Džuda. Meniny má Dobromila,…
  • 28.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju…
  • 28.10.2020, 07:00
  • Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo / Blogy / Región
streda, 28. októbra 2020
Meniny má Dobromila, zajtra Klára