Do Piešťan opäť mieri Lúčnica

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
  • 26. septembra 2020, 00:01

Dom umenia, ktorý spadá pod umelecký súbor Lúčnica, znova privíta tanečníkov i hudobníkov tohto legendárneho a mimoriadne obľúbeného folklórneho telesa. V pondelok 28. septembra o 19.00 h umelci v rámci 65. music festivalu Piešťany premiérovo predvedú predstavenie s názvom Slovenský triptych.

Folkloristi predvedú kultúru inšpirovanú pastierstvom, roľníctvom a remeselníctvom. (Autor: Lúčnica)

Program Slovenský triptych sa inšpiruje ľudovou kultúrou a prácou našich ľudí v troch základných sférach: tradičné pastierstvo, roľníctvo a remeselníctvo. Na pódiu vystúpi 40-členný tanečný súbor, 14-členný orchester a päťčlenná spevácka skupina. O choreografiu sa postaral Ján Blaho, primášom orchestra je Martin Sleziak, hudobne predstavenie spracovali Ján Jantoščiak a Peter Parničan, o scénu sa postaral Ján Ťapák, kostýmy pripravili Hana Cigánová, Zuzana Drugová a Oľga Danglová.

Predstavenie v Piešťanoch sa uskutoční v premiére, keďže Lúčnica ho v posledných rokoch nemala zaradené v repertoári. Nezabudnite si rúško, pri vstupe vydezinfikovať ruky a novinku, ktorú si umelci určite užijú na pódiu Domu umenia, si v pondelok nenechajte ujsť.

9 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 22. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom porozumenia koktavosti a Svetovým dňom misií. Meniny má Sergej.
  • 22.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia