Do Piešťan opäť mieri Lúčnica

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
  • 26. septembra 2020, 00:01

Dom umenia, ktorý spadá pod umelecký súbor Lúčnica, znova privíta tanečníkov i hudobníkov tohto legendárneho a mimoriadne obľúbeného folklórneho telesa. V pondelok 28. septembra o 19.00 h umelci v rámci 65. music festivalu Piešťany premiérovo predvedú predstavenie s názvom Slovenský triptych.

Folkloristi predvedú kultúru inšpirovanú pastierstvom, roľníctvom a remeselníctvom. (Autor: Lúčnica)

Program Slovenský triptych sa inšpiruje ľudovou kultúrou a prácou našich ľudí v troch základných sférach: tradičné pastierstvo, roľníctvo a remeselníctvo. Na pódiu vystúpi 40-členný tanečný súbor, 14-členný orchester a päťčlenná spevácka skupina. O choreografiu sa postaral Ján Blaho, primášom orchestra je Martin Sleziak, hudobne predstavenie spracovali Ján Jantoščiak a Peter Parničan, o scénu sa postaral Ján Ťapák, kostýmy pripravili Hana Cigánová, Zuzana Drugová a Oľga Danglová.

Predstavenie v Piešťanoch sa uskutoční v premiére, keďže Lúčnica ho v posledných rokoch nemala zaradené v repertoári. Nezabudnite si rúško, pri vstupe vydezinfikovať ruky a novinku, ktorú si umelci určite užijú na pódiu Domu umenia, si v pondelok nenechajte ujsť.

9 Shares

Najnovšie správy

Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš