Okres Hlohovec je oranžový, platiť tam budú sprísnené protipandemické opatrenia

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 25. septembra 2020, 15:58

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave zakázal s účinnosťou od pondelka 28. septembra organizovať v okrese Hlohovec hromadné podujatia s účasťou nad 500 ľudí v exteriéri a nad 250 v interiéri. V prípade hromadných športových a kultúrnych podujatí s výlučne sediacim obecenstvom je limit v exteriéri stanovený na 1 000 a v interiéri na 500 osôb, pričom pri športových podujatiach môže sedieť obecenstvo len v každom štvrtom rade a pri kultúrnych v každom druhom rade.

(Autor: korona.gov.sk)

Zakázané je organizovanie hromadných zábavných podujatí v prevádzkach verejného stravovania, s výnimkou svadieb, smútočných posedení a krstín do 100 osôb. V okrese platia od pondelka aj niektoré ďalšie opatrenia s cieľom ochrániť predovšetkým rizikové skupiny pred ochorením COVID-19.

Podľa odôvodnenia regionálneho hygienika Tomáša Hauka nastal v okrese Hlohovec za posledné dva týždne výrazný vzostup chorobnosti na COVID-19, na základe čoho bol v rámci stupňov celoštátneho semafora COVID-19 označený oranžovou farbou. „Zároveň bol v okrese Hlohovec zaznamenaný nárast vekovo špecifickej chorobnosti na COVID-19 vo vekovej skupine 55 až 64 ročných a nad 65 rokov, ako aj nárast počtu hospitalizovaných osôb s potvrdeným ochorením COVID-19,“ dodal Hauko.

V okresoch Hlohovec a Piešťany platí od soboty 26. septembra zákaz návštev v lôžkových oddeleniach zdravotníckych zariadení a v interiéroch zariadení sociálnych služieb, ako aj niektoré ďalšie opatrenia. V okrese Trnava, ktorý je na semafore COVID-19 červený, platia sprísnené opatrenia už od pondelka 21. septembra.

(SITA)

119 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 22. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom porozumenia koktavosti a Svetovým dňom misií. Meniny má Sergej.
  • 22.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia