Zapnite si svetlá, nasaďte čelovky a vyrazte na nočnú cyklojazdu

Nočnou cyklojazdou dnes o 20.00 h v Piešťanoch vyvrcholí Európsky týždeň mobility. Zapojiť sa môže každý. Stačí doraziť k Domu umenia.

Foto: am

Nočná cyklojazda tentoraz dnešná štartuje pri Dome umenia. Od 19.30 h bude prebiehať prezentácia účastníkov, o 20. hodine pelotón vyštartuje. Trasa povedie okolo nemocnice po Nálepkovej ulici, popri MsKS k Lodenici. Odtiaľ k hokejovému štadiónu a po Dlhej ulici ku knižnici, ďalej okolo futbalového štadióna naspäť k Domu umenia.

Dnešný dátum poznáme v kalendári aj ako Medzinárodný deň bez áut. Ten je zároveň vyvrcholením Európskeho týždňa mobility.Jeho cieľom je obmedziť používanie osobných áut jednou osobou a propagovať alternatívne spôsoby dochádzania do práce a škôl, napríklad na bicykli, pešo, verejnou dopravou, či zdieľaním jedného auta viacerými osobami.

Piešťany Svetový deň bez áut oslávia práve obľúbenou Piešťanskou nočnou cyklojazdou.

Zdroj: Mesto Piešťany

26 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 22. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom porozumenia koktavosti a Svetovým dňom misií. Meniny má Sergej.
  • 22.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia